שתף קטע נבחר

האתיופים דורשים אמהרית בסרטוני הבחירות

יו"ר מפלגת "עתיד אחד" הפונה לקהל האתיופי, אברהם נגוסה, שיגר מכתב נזעם לוועדת הבחירות בדרישה לסרטוני הדרכה בשפה האמהרית. "זכותם של המצביעים מאתיופיה אינה נופלת מזכותם של יוצאי חבר העמים", כתב. ומה אם לא ייענה? "נפנה לערכאות משפטיות"

"עתיד אחד", המפלגה הפונה לקהילת האתיופים, הגישה היום (ג') מכתב ליו"ר ועדת הבחירות, דורית בייניש, בדרישה כי סרטוני ועדת הבחירות לכנסת ה-17 ישודרו גם עם תרגום לשפה האמהרית.

 

יו"ר עתיד אחד, אברהם נגוסה, זועם על כך, כי על אף שבישראל למעלה מ-70 אלף בוחרים בני העדה האתיופית, סרטוני ההדרכה של ועדת הבחירות מוקרנים באמצעי התקשורת ללא תרגום לשפתם.

 

 

"צר לי שגם וועדת הבחירות נוהגת יחס מפלה כלפי המצביעים מהקהילה האתיופית" כתב נגוסה כתב לבייניש. "אני משוכנע שזכותם של המצביעים מאתיופיה להבין את הליך הבחירות ולקבל את ההסברים לקראת יום הבחירות אינה נופלת מזכותם של המצביעים יוצאי חבר העמים".

 

מוטי עובדיה, דובר המפלגה, מסביר כי ראשיה סבורים שהקרנת הסרטונים ללא תרגום לאמהרית תביא להדרה של המצביעים האתיופים מהשתתפות

בבחירות הקרובות. "הגיע לידינו מידע שבסרטונים של ועדת הבחירות יהיה תרגום בשפה הרוסית, ואיננו מבינים מדוע האפליה הזו. יש למעלה מ-70 אלף בוחרים מהעדה האתיופית, ומתוכם הרבה בוחרים חדשים, שלא יידעו מה לעשות בהגיעם לקלפי", הוא אומר.

 

לדברי עובדיה, "ועדת הבחירות השיבה לנגוסה כי מסיבות טכניות זה בלתי אפשרי, אבל אותנו זה לא מעניין. הוצאנו מכתב רשמי לבייניש, ובמידה והיא לא תיענה לבקשתנו - תשדיר עם תרגום באמהרית, או לחילופין, תשדיר בשפה האמהרית - נפנה לערכאות משפטיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נגוסה. זועם
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
בייניש. קיבלה מכתב נזעם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים