שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האיחוד האירופי: האלימות לא תשפיע על הסיוע לרשות
  למרות חטיפת האזרחים המערביים ברצועת עזה ובגדה, האיחוד האירופי הסכים שלא לעצור את העברת הסיוע לרשות הפלסטינית, בסך 143 מיליון דולר. בקשר להמשך העברת הסיוע עם הקמתה הצפויה של ממשלת החמאס אמרה נציבת קשרי החוץ של האיחוד האירופי כי "הדלת תישאר פתוחה"

  האיחוד האירופי הודיע כי ההסלמה באלימות בשטחי יהודה, שומרון ועזה לא תשפיע על העברת חבילת הסיוע לרשות הפלסטינית, בסך 143 מיליון דולרים - כך הודיעה הלילה (ד') נציבת קשרי החוץ של האיחוד האירופי, בניטה פררו-וולדנר, בתום פגישתה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בשטרסבורג שבצרפת. 

   

   

  חבילת הסיוע נועדה לאפשר לרשות לשלם את הוצאותיה במשך החודשיים הקרובים. פררו-וולדנר הודיעה כי האיחוד האירופי ישקול להפסיק את הסיוע לרשות אם לא ייפסקו חטיפות אזרחי מדינות המערב והתקיפות נגד רכוש האיחוד האירופי.

   

  לצד גינוי האלימות, אמרה פררו-וולדנר כי האיחוד האירופי "ישאיר את הדלת פתוחה" לאפשרות של המשך הסיוע לרשות הפלסטינית. עם זאת, היא הדגישה כי בטווח הארוך, הסיוע תלוי בהתנהלותה של ממשלת החמאס.

   

  פררו-וולדנר קראה לאבו מאזן ללחוץ על החמאס על מנת שזה "יבקש את השגת השלום באמצעים לא אלימים". לדבריה, "הוא עושה מאמצים על מנת להשיג זאת, אך אנו עדיין לא שם. אך אנו חושבים שליושב ראש יש עוד שבועיים להמשך המשא ומתן".

   

  נציבת קשרי החוץ אמרה כי למרות שישראל נמצאת בתקופת בחירות יש לדעתה לגנות את הפעולה הצבאית ביריחו. לפני פגישתה, בהתייחסה לחטיפות האזרחים הזרים ברשות, אמרה פררו-וולדנר כי "אם המצב הנוכחי יימשך, הסיוע שלנו ייפסק הסיוע והראשונים שייסבלו מכך יהיו האזרחים הפלסטינים".

   

  מוקדם יותר נועד אבו מאזן עם קנצלר אוסטריה, וולפגנג שיסל, בווינה. הוא קרא לאיחוד האירופי שלא לעצור את הסיוע בטענה כי הדבר יתפרש כעונש על כך שהמצביעים הפלסטינים בחרו בתנועת החמאס. אבו מאזן אמר כי ימשיך לפעול לכך שהממשלה הפלסטינית החדשה שתקום תכיר בהסכמים בין הפלסטינים לישראל ותנטוש את דרך האלימות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חמוש פלסטיני על רקע דגל האיחוד (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  בניטה פררו-וולדנר, הסיוע יועבר
  צילום: רויטרס
  אבו מאזן, אל תעצרו הסיוע (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  מומלצים