שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הוכרזו הזוכים בפרסי שר התרבות למבצעים במוזיקה
  הזוכים בפרס ע"ש פרנק פלג על הם הכנר חיים טאוב והסקסופוניסט ונגן כלי הנשיפה אלברט פיאמנטה

  פרסי שר התרבות למבצעי מוזיקה מצטיינים יוענקו השנה בארבע קטגוריות. פרסים ע"ש פרנק פלג לפעילות אמנותית מרשימה ברמה גבוהה ולאורך שנים יוענקו לכנר חיים טאוב ולנגן הסקסופון וכלי הנשיפה, אלברט פיאמנטה. לכל אחד מהזוכים יוענק פרס כספי בסכום 25 אלף שקל.

   

  בוועדת הפרס בראשותה של מיכל זמורה-כהן ישבו השנה המאסטרו מנדי רודן, פרופסור אדווין סרוסי, אבי חנני, אלי מגן ודני קרפל. בנימוקיהם למתן

  הפרס לחיים טאוב כתבו השופטים: "טאוב תרם רבות להחייאת נגינת המוזיקה הקאמרית ובתפקידו רב השנים ככנר הראשון של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, העלה את רמתה וטבע את חותמו על נגינה מצוינת של כלי המיתר שלה. תרומתו בעלת חשיבות יוצאת דופן לקידומם של חיי המוזיקה הקלאסית בישראל נובעת גם מהצלחתו כמורה לכינור ומוזיקה קאמרית ההן באקדמיה למוזיקה של תל אביב והן במרכז המוזיקה במשכנות שאננים בירושלים".

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לפיאמנטה כתבו השופטים: "מדובר בדמות מרכזית בחי הג'אז הישראלי ובעשייה המקורית בתחום זה, מזה יותר מארבעים שנה. פיאמנטה הוא חלוץ בתחום המיזוג בין המרכיבים העממים אתניים מן המזרח התיכון והמזרח הקרוב לבין שפת הג'אז האמריקני ובכך אזרח את הג'אז באזורנו. הקלטת "סדנת הג'אז" בסוף שנות השישים, היא אחת מן ההקלטות הראשונות בתחום הג'אז בישראל. הוא חתום על עשרות רבות של עיבודים לפזמונים ישראליים וכמחנך מסור, הקים דורות של נגנים צעירים שהתוודעו אל הג'אז דרכו".

   

  כן יוענק בחסות שר התרבות פרס ע"ש דניאל בנימיני בסכום 25 אלף שקל להרכב הקאמרי "שלישיית תל אביב" בו חברים הפסנתרן יהונתן ענר, הכנר מתן גבעול ונגן הצ'לו, עירא גבעול. פרסים ע"ש עדן פרטוש על ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית יוענקו לנגן הבסון עוזי שלו על ביצועו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית של הקונצ'רטו לבסון ולתזמורת מאת אהרון חרל"פ וכן למנצח ברק טל על ביצוע היצירה "חושך לבן" מאת עמית גילוץ עם אנסמבל סולני תל אביב. כל אחד מהזוכים בפרס זה יקבל 10,000 שקל.

   

  פרס חבר הנאמנים על תרומה מיוחדת לחיי המוזיקה בישראל יוענק לדני קרפל. הפרס יוענקו לקרפל על ידי נציגי חבר הנאמנים עו"ד איתן הברמן, בטי אוליברו, מרינה נאמן, רות אלמגור-רמון, יוסף ברדנשווילי, יחיאל לקט ודובי לנץ. בנימוקיהם כתבו חברי ועדת הפרס: "כשאומרים ג'אז בארץ, השם הראשון שצץ הוא דני קרפל. את הג'אז הוא מטפח ומשקה ועודר ומכנש את ערוגותיו מעשבים שוטים ומשיע, משמיע, משמיע ונלחם על מקומו של הג'אז בשידורי הרדיו. קרפל הוא מרצה מחונן, עיתונאי ועורך פסטיבלים וסדרת קונצרטים והכל באדיקות רבה ובחוסר פשרנות. לאהבה הזו של קרפל יש ילדים רבים – דורות של חובבי ג'אז שהתחנכו על ברכיו ונדברו באהבתו והיום הם ממלאים את האולמות והפסטיבלים המוקדשים לנושא. על האהבה זו של קרפל לג'אז ועל העברת אהבתו לאחרים, מוקדש לו הפרס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים