שתף קטע נבחר

פרס על נתניהו: מספיק עם מסע ההפחדה

בכנס בחירות בתל-אביב, תקף מספר 2 בקדימה, שמעון פרס, את בנימין נתניהו: "ביבי מנסה להפחיד אותנו. מסע ההפחדה שלו מעורר בי חלחלה". ואילו נתניהו אמר לפעילים בפתח תקווה: "הבחירות הן לא על הפחדה. גם על בגין אמרו שהוא נביא זעם, ותוך שנתיים הוא הביא שלום". לדברי נתניהו, "קדימה היא אופנה, תצוגת אופנה, כוכב נולד"

"מסע ההפחדה של נתניהו מעורר בי חלחלה. ישראל חזקה ותנצח כל אויב" - כך אמר הערב (יום ד') שמעון פרס, מספר 2 ברשימת קדימה לכנסת בכנס בחירות בתל-אביב.

 

פרס הוסיף: "עברנו חמש מלחמות ולא נכנסו לפאניקה. גם עכשיו איננו נבהלים מהחמאס. אם ירצו אינתיפאדה, אז הם יחטפו ויפלו על הראש. העולם לא יממן מי שמתנגד לשלום ובעד הטרור. מי שינסה להפעיל טרור נגדנו יחטוף על הראש". לדברי פרס, "החמאס הוא האסון הגדול ביותר שקרה לפלסטינים".

 

 


שמעון פרס בכנס בתל-אביב (צילום: תומריקו)

 

פרס, שהופיע בבית בסרביה בצפון תל-אביב, לא חסך את שבטו גם מבנימין נתניהו: "ביבי מנסה להפחיד אותנו. מסע ההפחדה שלו מעורר בי חלחלה. אז נו, מה יקרה? אם ביבי ישא נאום אז החמאס ישתנה בין לילה? ישראל חזקה ותנצח כל אויב", אמר. 

 

הוא התייחס בדבריו לצורך בהפרדה בין הדת למדינה: "יש סתירה בין פוליטיקה לדת. הפוליטיקה בנויה על פשרות ואילו הדת בנויה על טוטאליות. אנחנו נגד כפיה דתית ונגד כפיה אנטי דתית... אני בעד החוקה, אבל היא צריכה להיות חוקה שתקבע את הצרכים של הדורות שיבואו, ולא את השגיאות של העבר".

  

בתשובה לשאלה מהקהל בסוגיית השחיתות השלטונית, אמר פרס: "יש לקדימה הזדמנות לייצר משהו חדש, בלי קשרי העבר וכשלי העבר". בדבריו נשא פרס נאום פטריוטי נלהב: "אני זוכר את מלחמת העצמאות כאילו הייתה אתמול. תקפו אותנו שבעה צבאות ערב. היינו 600 אלף יהודים על 40 מיליון ערבים ולא פחדנו. ב 58 השנים האחרונות גיבשנו עם חזק מהמעולים שבעולם".

  

על ההשקעות בחינוך אמר פרס: "אני מעודד מאוד מההצהרות של שר החינוך הבא, פרופ' אוריאל רייכמן. חסרות ארבע מאות כיתות לימוד במדינת ישראל והוא התחייב להשלים את הכיתות כולל אלה החסרות בחינוך הערבי".

 

בכנס השתתפה גם חברת הכנסת, דליה איציק, שדיברה על הצורך בשילוב כל אגפי האוכלוסייה בקדימה: "כשאריק הקים את קדימה הוא ראה את הפסיפס של ימנים, שמאלנים וותיקים, צעירים, ערבים, דרוזים ובדואים". 


נתניהו בכנס הפעילים (צילום: ירון ברנר)

 

ואילו יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, וצמרת מפלגתו, סיירו בכמה סניפים, במטרה לעורר את השטח וסיימו בכנס גדול בפתח תקווה. "הבחירות הן לא על הפחד, כי כשמנחם בגין התמודד ב- 77' אמרו עליו שהוא נביא זעם, זורע פחד. אמרו שאחריו תבוא המלחמה והנה ממשלת הליכוד תוך שנתיים עשתה הסכם שלום ויצרה פריצת דרך מדינית שלא היה כדוגמתה מאז קום המדינה. מה אמרנו עלינו ב-96? שנביא מלחמה. והנה הארץ שקטה. האוטובוסים המתפוצצים כמעט נעלמו כליל".

 

יו"ר הליכוד דירבן את פעיליו בלהט: "הבחירות האלה הן לא על פחד. חשוב שתלכו לעשרות המנדטים המתלבטים ותסבירו להם שאין להם מה להתלבט יותר כי יש רק תנועה אחת שמתייצבת ללא זגזוגים מול הנסיגה הגדולה שמתכנן אולמרט. קדימה היא אופנה, בונטון, תצוגת אופנה, כוכב נולד. לאט לאט זה נמוג ואנשים שואלים מהי הדרך הנכונה להביא ביטחון. 

 

"לכו ודברו עם האנשים. תסבירו להם מהי הבחירה הנכונה. אני רוצה לגעת במכשול - אתם תיתקלו בהתנגדות. הם יגידו לכם שהליכוד פגע בהם. נכון, הליכוד קיצץ בהוצאות הממשלה, אבל זה היה כי לפני שלוש שנים עמדנו בפני פשיטת רגל לאומית. המוני בית ישראל היו מוצאים את עצמם בקטסטרופה כלכלית. היינו חייבים לעשות את הצעדים הנדרשים".

 

ח"כ סילבן שלום דיבר על היום שאחרי הבחירות ועל הרכבת הקואליציה העתידית: "אפילו אם נלך לפי הסקרים המעניקים לקדימה 35 מנדטים, הם לא יוכלו להרכיב את הממשלה הבאה אלא אם כן יש הסכמים מוקדמים חשאיים בין קדימה למפלגות אחרות. אם המחנה הלאומי יילך כגוש אחד, נתניהו יהיה זה שירכיב את הממשלה הבאה".

  

ח"כ עוזי לנדאו נשמע אופטימי ביותר לגבי סיכויי הליכוד לזכות בבחירות. לדבריו "הליכוד בשטח, מרגישים את זה. צריך לבוא לשוק ולראות כי בשוק הליכוד מוביל. זו ארץ ישראל האמיתית. משם תבוא הישועה. צריך להתחיל להסתובב בשטח. כל אחד חייב לשים סטיקר על האוטו, שלט מחר על המרפסת. צריך לראות את הליכוד מתנופף בכל מקום".  

 

לדבריו, "פורים נגמר אתמול. עד אתמול אולמרט התחפש למנצח. התפקיד שלנו הוא להסיר את המסכות, הוא יידחף אבל וחפוי ראש, 'וליהודים היתה אורה ושמחה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
פרס תוקף
צילום: חגי אהרון
צילום: ירון ברנר
נתניהו מפחיד?
צילום: ירון ברנר
מומלצים