שתף קטע נבחר

בקדימה מרוצים מהסקרים - וחוששים משאננות

עוד פחות משבועיים לבחירות, והסקרים מנבאים עלייה במנדטים לקדימה לאחר כמה שבועות של ירידה. במפלגה מרוצים - אבל חוששים גם משאננות, ומתכוונים מעתה לשים את הדגש על ארגון יום הבחירות. החולשות העיקריות שמזהים במפלגה: בקרב הקיבוצים, העולים והערבים. בליכוד בינתיים נתניהו מתעקש לשמור על אופטימיות, בגלל מספרם הגבוה של המתלבטים

גורמים בכירים בקדימה, הביעו שביעות רצון מסקרי סוף השבוע שהתפרסמו היום (ה'), המצביעים על בלימת מגמת הירידה ואפילו על עלייה מסוימת במספר המנדטים שצפויה המפלגה לקבל בבחירות. יחד עם זאת, מתעקשים במפלגה שלא להתבסם מריח הניצחון העולה באפם, 12 ימים לפני הבחירות לכנסת ה-17.

 

בקדימה חוששים מאדישות של ציבור הבוחרים הפוטנציאלי, ומהשבוע הבא יוחל בפעילות שמטרתה העיקרית היא הוצאת הפוטנציאל האלקטורלי לקלפיות ביום

הבחירות: "אנחנו יכולים לפרוץ את מחסום 40 המנדטים, זה רק פועל יוצא של אחוזי ההצבעה בציבור", אמר ל-ynet אחד מבכירי המפלגה.

 

בקדימה מעריכים, כי בלימת ירידת המנדטים השבוע עלולה לגרום לשאננות בקרב בוחרי המפלגה ומגמה זו הם מבקשים לנפץ: "הקרב עוד לא הוכרע סופית, אנו צריכים את כולם כדי לקבל קדימה חזקה ככל האפשר", אמרו.

 

החשש: הקיבוצניקים יצביעו לעבודה, הרוסים - לליברמן

 

החשש מתמקד בשלושה סקטורים: הקיבוצים והמושבים, שם נרשמת מגמה של חזרה לעבודה ולמרצ; העולים החדשים ממדינות חבר העמים שם קיים מאבק גדול מול ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן; והמיגזר הערבי, שגם פעולת החירום אותה יזם אולמרט ביום ראשון בממשלה, לשריון מקומות עבודה, נראית כמעט מדי ומאוחר מדי.

 

בקדימה הובע חשש שאם מצביעי המפלגה לא יתייצבו בקלפיות ב 28 במארס היתרון יעבור לגוש הימין, לליכוד בראשות בנימין נתניהו ולישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.

 

הבכיר במפלגה הוסיף: "בסיורים שלי בשטח, וזה מה שאנחנו עושים בשבוע האחרון, אני למד שהצלחנו ליצור יש מאין. האנשים מזדהים עם המפלגה הזאת, כי היא נותנת להם את החבילה האנושית הכי טובה. אבל, וזהו אבל גדול, הכל תלוי באחוזי ההצבעה. הסקרים הם דבר אחד והפעילות בשטח, ביום הבחירות הם הדבר האמיתי. אנו נערכים בכל הכלים שיש לנו, לבקש מהפעילים להוציא את האנשים לקלפיות. עם ישראל חייב להבין שאם הוא לא יצביע, הוא מחזק את כוחם של אלה שהוא אינו רוצה לראות בכנסת", אמר.

 

בקדימה אומרים כי הם לא מתרגשים יותר מדי מכמות המתפקדים הדלה יחסית, 10,000 במספר, שהסכימו לשלם 50 שקלים כדי להיות רשומים רשמית במפלגה: "ההתפקדות היא פועל יוצא של תמרוץ. אני מאמין שלאחר הניצחון בבחירות לכנסת ולקראת הבחירות לרשויות המקומיות בעוד כשלוש שנים, נוכל להציג מספר של לא פחות מ-700 עד 800 אלף איש", אמר הבכיר.

 

בליכוד בונים על הקולות הצפים

 

ובינתיים בליכוד, בנימין נתניהו - אולי בהשראת חג הפורים - מדבר עם ראשי הסניפים והפעילים המרכזיים בסיורים הרבים שהוא מקיים ברחבי הארץ במושגי "נהפוך הוא". נתניהו מעודד מהנתון החוזר בסקרים, המדבר על מספר גבוה של קולות צפים - המגיע עד 24-25 מנדטים בחלק מהסקרים שפורסמו. הוא משוכנע כי עבודה נכונה על קולות המתלבטים תביא לליכוד בסופו של דבר ניצחון בקלפי.

 

"הזמן קצר והמלאכה מרובה. שבועיים זה זמן ההכרעה, צריך לזוז מהר לשכנע ולהביא את האנשים לקלפי", אמר נתניהו, "מעולם לא נתקלתי בתופעה כזו - ככל שמתקרבים לבחירות יש יותר ויותר קולות מתלבטים".

 

נתניהו מבקש מפעיליו לבדל את הליכוד ממפלגות הימין המסורתיות – ש"ס, האיחוד הלאומי וישראל ביתנו, שאותן הוא מאשים בזיגזוגים: "מכל המחנה הלאומי, אנחנו התנועה היחידה שלא תהיה חלק מהנסיגה הגדולה שמתכנן אולמרט, וחשוב שתבהירו זאת לאנשים".

 

"עוד תראו איזה טעויות יגלו הסקרים", מבטיח נתניהו לאנשיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט.
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
נתניהו.
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
פרץ.
צילום: איי פי
מומלצים