שתף קטע נבחר

הוגשה תוכנית הבנייה בפארק "באסה" בהרצליה

פארק באסה המתוכנן יצטמצם ל-650 דונם וסביבו יוקמו 16 בניינים בני 21 קומות כל אחד הנושקים לפארק. התוכנית הוגשה לאחר שבעלי הקרקע תובעים סכומי עתק בגין ירידת ערך

תוכנית לבניית 1,400 יחידות דיור בשולי פארק "באסה" בהרצליה הוגשה לוועדה המחוזית בתל אביב על ידי כ-400 בעלי קרקעות בפארק. התוכנית מוגשת בעקבות פסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ולפיו ניתן לבעלי הקרקע להפקיד את התוכנית.

 

מדובר בשכונת מגורים יוקרתית שתוקם בהרצליה במהלך השנים הקרובות. הפרויקט יכלול 16 בניינים בני 21 קומות כל אחד, הנושקים לפארק. במסגרת הפרויקט ייבנו דירות בנות 6-4 חדרים, בגודל ממוצע של 160-120 מ"ר, ומחיריהם ינועו בין 350 אלף דולר לחצי מיליון דולר.

 


תוכנית פארק באסה - כך זה ייראה (הדמיה)

 

ה"באסה" של הרצליה היא בריכת חורף עשירה עם נוף מים שכמעט ונעלם מישראל. סביב בריכה זו תכננה העירייה הקמת פארק בשטח של 720 דונם, האמור להשתלב עם הבריכה. אולם בעקבות התנגדות בעלי הקרקעות יצטמצם שטח הפארק לכ-650 דונם, כשלצידו שכונת המגורים היוקרתית. 

 

באוגוסט 2005 דחה בית המשפט העליון בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין של בית המשפט המחוזי בתל אביב, שביטל הפקעה של חלק מהשטח שרצתה עיריית הרצליה להפקיע מבעלי הקרקעות בפארק, וקבע כי הדיון בהצעת בעלי הקרקע להקמת שכונת המגורים, יוחזר לוועדה המחוזית.

 

לפני כחודש הגיש עו"ד עודד ישראלי בשם בעלי הקרקעות תביעה ענקית על סך 150 מיליון שקל בגין פיצוי עבור ירידת ערך הקרקע שלהם בפארק, בשל הפקעתם על ידי עיריית הרצליה. למעשה, התביעה הוגשה על תנאי, למקרה שהוועדה המחוזית לא תאשר את תוכנית הבנייה אשר קידמו בעלי הקרקע. 

 

אתמול, כאמור, הוגשה התוכנית שהציעו בעלי הקרקעות, בכך מתבטלת תביעת הענק של בעלי הקרקעות נגד הוועדה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצליה. שכונה חדשה בדרך
צילום: לע"מ
מומלצים