שתף קטע נבחר

איתם טעם אצל מוחמד אבטיח, על הסכין

כמו כל מפלגה שמכבדת את עצמה, הגיעו בכירי מפלגת האיחוד הלאומי-מפד"ל לשוק מחנה יהודה בירושלים, על-מנת לבדוק מה חושבים עליהם באמת. המשלחת בחרה שלא לטעום את הסחורה כמו כולם, ורק בבסטה של מוחמד נשברו: וטעמו אבטיח, על הסכין

מצעד הפוליטיקאים לשוק מחנה יהודה בירושלים נמשך גם היום. הסוחרים בשוק שרגילים לראות את המועמדים רק לפני הבחירות קיבלו היום (ה') בחמימות את אנשי האיחוד הלאומי-מפד"ל. הקונים הרבים שהגיעו לערוך את הקניות לקראת השבת, קיבלו אותם ברגשות מעורבים.

 

 

אחד הקונים סיפר שסבתו הבטיחה להדליק בערב שבת 11 נרות, כמספר חברי הכנסת שהיא צופה שיהיו למפלגה לאחר הבחירות. "אני בטוח שתצליחו, אני איתכם", אמר אותו קונה שגרם לזיק של תקווה בעיניהם של בכירי המפלגה.


הנדל, איתם, אלון ואריאל עם מוחמד והאבטיחים   (צילום: גיל יוחנן)

 

המשלחת שכללה את חברי הכנסת אפי איתם, צבי הנדל, אריה אלדד, אורי אריאל והרב יצחק לוי, בחרה בניגוד לפוליטיקאים האחרים שלא לטעום מהסחורה שמציעים המוכרים בשוק. אלא שדווקא בבסטה של מוחמד הם נשברו, נעצרו ואפילו טעמו מהאבטיח שנחתך בסכין גדולה וחדה, וכמובן לא אכלו עד שאמרו את הברכה.

 

מבעוד מועד דאגו במפלגה לקשט את השוק בצבע כתום, כך שהתפוזים והאפרסמונים לא הרגישו לבד. חברי הכנסת זכו להרבה לחיצות ידיים, נשיקות, חיבוקים והרבה מילים טובות. אחד מהאנשים במקום ניגש לחבר הכנסת אפי איתם, שהיה עד לפני שנתיים שר הבינוי והשיכון, ואמר: "הבטיחו לי הבטחות במשרד השיכון ושום דבר".איתם אמר כי הוא ייקח את הפרטים שלו וייטפל בעניין.

 

כשיצא מן השוק, היה ח"כ הנדל במצב רוח מרומם במיוחד "זה שוק תוסס ואמיתי. עד היום פוליטיקאים שהגיעו לכאן חטפו על הראש ואצלנו זה לא כך", אמר. לדברי הנדל השוק הוא המדד ולא הסקרים שמתפרסים בכלי התקשורת. איתם חיזק את דבריו "השוק הזה מקבל אותנו בהתלהבות ואומר לנו שאנחנו אנשים ישרים והגונים. השוק לא מזייף, זה הסקר האמיתי". מי שקוטע את שמחת חבר הכנסת הוא אחד הקונים שאומר בזעם "למה רק עכשיו אתם באים? למה רק בערב הבחירות? איפה הייתם לפני 20 שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אריאל ואיתם. לא שכחו לברך
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אלון. אבטיח אדום ולא כתום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים