שתף קטע נבחר

ארגוני זכויות בעלי החיים: הפסיקו לאכול בשר

בתנו לחיות לחיות ובאנונימוס מקווים שיותר אנשים יהפכו להיות צמחוניים בעקבות גילו שפעת העופות בישראל. בעמותות מבקשים להמית את החיות בצורה הומנית יותר, שלא כמו ביתר רחבי העולם

בארגונים הנלחמים על זכויות בעלי החיים מנצלים את שפעת העופות וקוראים לציבור להפסיק לאכול בשר. "נותר לנו לקוות שאנשים יהפכו לצמחונים", אמרה ל-ynet דוברת תנו לחיות לחיות, אתי אלטמן.

 

תנו לחיות לחיות פנתה לאנשי משרד החקלאות בבקשה להמית את אלפי העופות, שחלו בשפעת העופות, בצורה הומאנית. "שלא כמו בטורקיה, שם חנקו את העופות בשקיות ניילון או השליכו אותם בעודם בחיים לבורות, על מדינת ישראל להראות שאנחנו בוחרים להתייחס בחמלה וברחמים כלפי הקורבנות", נכתב בהודעת העמותה.

 

אתי אלטמן: "אני מבינה שהמחלה מסוכנת ויש סכנה לציבור, אבל אם צריך להמית את העופות, יש להמית אותם בצורה הומנית כדי שהם לא יסבלו. אני מאוד מקווה שהם ימותו מייד ולא יסבלו. לכל אוהבי החיות יש רחמים בתקופה הזו".

 

גם בתנועת אנונימוס יצאו בקריאה, לשקול להימנע מאכילת בשר. לדברי דוברת התנועה, רעות הורן, בכל פעם שקורה מקרה מסוג זה, יותר אנשים מתחילים לאכול מזונות מהצומח. "חבל שדרושה מגיפות כמו הפרה המשוגעת ושפעת העופות כדי שניזכר בחיי הסבל שאנו כצרכנים גורמים למיליוני עופות ופרות, מבלי שאנו יודעים עליהם דבר", אמרה הורן.

 

הדוברת התרעמה על אופן הגידול של העופות: "לקחת בעלי חיים ולצופף אותם, ואחר כך להביס אותם בתרופות, זו שיטה אכזרית ולא בריאה. הרעיון הוא מראש להפסיק להתייחס אל בעלי החיים כמוצרי צריכה. יש התעלמות מכך שהמגפה נוצרת בלול המתועש, כשהעופות חיים בצפיפות. אם אחד מהם נדבק, הוא יעביר את הנגיף לכולם. גם אצל בני אדם המגפות פורצות באזורים צפופים ומזוהמים". 

 

גם באנונימוס התייחסו לשיטת השמדת העופות. "מגפות שפעת העופות בשנים האחרונות לא התפשטו כמעט לבני אדם, אולם צעדי המניעה כבר הספיקו לגבות את חייהן של מאות מיליוני חיות, שהומתו בשיטות אכזריות במיוחד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הלול בנחשון. להמית בצורה הומנית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים