שתף קטע נבחר

הילדים לא מבינים: "למה צריך להרוג תוכים?"

הודעתו של שר החקלאות, זאב בוים, על כך שיושמדו גם התוכים בפינות החי בקיבוצים הנגועים גרמה צער רב לילדים. אופק בת 5: "אני לא רוצה שהם ימותו. צריך לקחת אותם לבית חולים ולטפל בהם"

שר החקלאות, זאב בוים, הודיע היום (א') ש"ככל הנראה, לא יהיה מנוס מלהשמיד גם את התוכים בפינות החי בקיבוצים, למרות עוגמת הנפש הנגרמת במיוחד לילדים". תחילה סברו בקיבוצים בדרום שלא תהיה פגיעה בחיות בפינות החי, וההודעה הזו גורמת צער רב לתושבים, ובייחוד לילדים שקשורים מאוד לבעלי החיים.  

  

הילדים בקיבוץ רואים מאז סוף השבוע את פינת החי רק מרחוק ולבם נחמץ, לאחר שהפינה נסגרה בהוראת משרד החקלאות. אופק בת ה-5 אמרה ל-ynet: "אסור לנו להתקרב לפינת החי. אני לא רוצה שהם ימותו. צריך לקחת אותם לבית חולים ולטפל בהם ולא להרוג אותם". נוי נגבי, בת ה-7 אמרה ל-ynet: "זה לא יפה ולא בסדר כי אני רוצה תוכים, ואני רוצה שאבא שלי יביא תוכים חדשים".

 

ורד לפלר, ליעד ורועי עמדו מחוץ לפינת החי בפנים נפולים: "התוכים נורא יפים. זה מאוד עצוב. חבל שכל התוכים הולכים, זה המעט שנשאר בפינת החי ובסוף לא יישאר שם כלום. אנחנו טיפלנו בתוכים האלה, ומאוד קשורים אליהם".

  

בקיבוצים הנגועים וגם ביישובים הנתונים בהסגר ייאלצו להשמיד לא רק את התוכים, כי אם גם ברווזים, אווזים, ציפורי נוי וטווסים.

 

במשרד החקלאות עושים מאמצים להשלים במהירות את מלאכת השמדתם של מאות אלפי עופות באזורים הנגועים. בעין השלושה מסתיימת השמדתם של 17 אלף עופות, בחולית 30 אלף ובנירים - כל העופות. גם בקיבוץ כיסופים שבנגב החלו החקלאים להצמיא את העופות, כצעד מכין לקראת הרעלת מי השתייה שלהם.

 

תרנגולי ההודו הורעלו בקיבוץ נחשון שליד לטרון ובמושב שדה משה הסמוך לקריית-גת.


בתוך כך, הווטרינר הראשי של משרד החקלאות הנחה את משרד החינוך להיערך בעקבות שפעת העופות  משרד החינוך יערוך רישומים מדוייקים של התלמידים העוסקים בענף הלול, בתוך בתי הספר ומחוצה להם, ולהודיע על כל שינוי שחל בקרב התלמידים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ארכיון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: אמיר כהן
משמידים עופות בעין השלושה
צילום: אמיר כהן
קיבוץ נחשון תחת הסגר
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי רוקח
נערכים בבית החולים ברזילי
צילום: אבי רוקח
מומלצים