שתף קטע נבחר

חשד: המטפל הרוחני אנס וביצע מעשים מגונים

זה היה אמור להיות טיפול רוחני של התחברות לאלוהים ולנפש הפנימית, אך שלוש מטופלות טוענות: המטפל ניצל את התלות שהתפתחה בינינו, וביצע אונס ומעשי סדום. המטפל מנגד טוען כי הכל נעשה בהסכמה, וכי יש לו גם מכתבי אהבה מהמטופלות

מה שאמור היה להיות טיפול להשלת האגו והעכבות, טיפול של התחברות ללב, ולאלוהים, הפך לסיוטן של שלוש מטופלות, שהתלוננו כנגד מטפל רוחני בחשד שביצע בהן מעשי סדום וקיים עמן יחסי מין. המטופלות טוענות כי האיש, אשר פינטו (53), ניצל את התלות הרוחנית הגדולה שלהן בכישוריו, וביצע את המעשים. הוא עצמו טוען מנגד: "הכל נעשה בהסכמה".

 

פינטו, תושב רעננה, מוכר כמטפל רוחני בשיטת הקדוש ההודי "באבא מאהר", קדוש שמקדש הוקם על באחת מערי הודו. הוא מעביר סדנאות בביתו ומסייע למטופלים, כך לפי טענתו, להתחבר לרוחניות, ללב, ולאלוהים - כל אחד ואלוהיו שלו. הסדנאות כוללות מפגשים אישיים מול פינטו וכן מפגשים קבוצתיים.

 

החקירה המשטרתית נגד המטפל נפתחה לאחר ששלוש מטופלות, שתיים מהן ותיקות בסדנא, התלוננו כי בעת המפגשים האישיים עם פינטו הוא קיים איתן יחסי מין וביצע בהן מעשה סדום תוך ניצול מצבן והתלות הרוחנית שלהן בו במהלך ההיכרות והטיפולים. מתברר כי הנשים, בשנות ה-20 לחייהן, השתתפו בסדנאות הקבוצתיות יחד עם בעליהן, שלא ידעו על טיב הקשר ב"רוחני" בין נשותיהם לבין פינטו.

 

בעקבות התלונות נעצר פינטו לחקירה, אך לא הכחיש את קיום יחסי המין עם השלוש. לטענתו, המין התנהל בהסכמת הנשים וללא ניצול מעמדו כמורה או ניצול התלות הרוחנית. בחיפוש שביצעו החוקרים בביתו של פינטו נמצאו מכתבים, חלקם מכתבי אהבה, ששיגרו לפינטו המתלוננות - ואף ציורים שציירו והקדישו לו.

 

פינטו הובא לבית משפט השלום בראשון לציון, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בעשרה ימים. בדיון טען נציג המשטרה כי לחשוד מיוחסות עבירות של אונס תוך מרמה, ורק לאחר שהנשים הבינו שנוצלו - התלוננו.

 

בדיון טענה פרקליטתו של פינטו, עו"ד אפרת חג'אג', כי מדובר בקשר מיני שנמשך לאורך תקופה ארוכה. לדבריה, המניע להגשת התלונה דווקא כעת הוא מערכת נישואים כושלת של אחת המתלוננות, שהיוותה זרז להגשתה. חג'אג' הוסיפה כי לפני הגשת התלונה טילפנה אחת המתלוננות אל פינטו ואמרה לו כי אינה עומדת בלחצים המופעלים עליה על ידי המשפחה. לדברי חג'אג', המתלוננות יצאו במסע הכפשות נגד מרשה בקרב תלמידיו.

 

בהחלטה קבע השופט גדעון ברק כי הראיות בתיק החקירה קושרות את החשוד למעשים והורה להאריך את מעצרו בחמישה ימים. בתום הדיון אמרה עו"ד חג'אג' ל-ynet כי כל נסיון של המתלוננות לייחס לפינטו תדמית של "גורו" או "אלוהים" הם המצאה ששנעשה בה שימוש על מנת להצדיק את טענותיהן. חג'אג' הוסיפה כי "אמהּ של אחת המתלוננות הגיעה לביתו של החשוד, שברה את מנעול הדלת ואיימה לפגוע בו ובבני משפחתו. בנוסף הושארה הודעה במשיבון בביתו לפיה יאנסו את בתו. פינטו לא מכחיש את המיוחס לו, אך טוען כי היחסים היו בהסכמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ארז וינשטיין
(אילוסטרציה)
צילום:ארז וינשטיין
מומלצים