שתף קטע נבחר

כנס הליכוד: "התקשורת לא סובלת אותנו, השטח אוהב"

שבוע לפני הבחירות קיימה מפלגת הליכוד כנס בחירות גדול בירושלים. בכירי התנועה תקפו את התקשורת ("מלכלכים עלינו"), את קדימה ("הם שונאים אותנו"), את פרס (ש"הלך למפלגה שבה הוא לא צריך להיבחר") - ולא התנזרו גם מתחזיות אופטימיות ליום הבחירות: "המציאות תטפח לקדימה בפרצופה". נתניהו קרא לפעילים: בואו נפתיע את הסוקרים, העיתונאים והפרשנים"

בכירי תנועת הליכוד נאמו הערב (ב') בכנס בחירות גדול של המפלגה בירושלים בהשתתפות כ-1,000 פעילים. שבוע לבחירות, הבכירים ניסו להמריץ את הפעילים לא לאבד את התקווה.

 

 

ח"כ עוזי לנדאו, שמשתתף בסיורי ה"ביבי-בוס" של הליכוד וכן מסייר בשווקים ובקניונים, נשמע בנאומו שופע אופטימיות בעקבות המגע שלו עם השטח: "התקשורת לא סובלת אותנו, השטח אוהב אותנו. מה לעשות? אני יודע שציבור רב כועס עלינו מכל מיני סיבות. קרוב ל-30 מנדטים מתלבטים, אבל דבר אחד בטוח - הירושלמים לא אוהבים את אולמרט, ואנחנו נראה את זה בקלפי". לנדאו התקבל ע"י הפעילים בכינוס באהדה רבה: עם כניסתו הם נעמדו ומחאו כפיים.

 

גם ח"כ גדעון סער זעם על התקשורת: "בתקשורת מתלכלכים עלינו, ולנו רק נשאר להוכיח להם בקלפי. לא תמצאו אף מילה על ביבי, על הביצוע שלו, על כושר המנהיגות שלו, הכול בתנועת יד מערבבת, הכול לכלוכים".


נתניהו נואם. צילום: חיים צח

 

שר הבריאות לשעבר דני נווה תיאר את היום הגורלי שבו "כולנו נתיישב מול הטלוויזיה בדופק מואץ ובדריכות. המציאות תטפח לקדימה בפרצופה. המשימה האמיתית שלנו בישורת האחרונה היא לדבר קודם כל אל הליכודניקים, אלו שהצביעו לאורך השנים לליכוד".

 

"אתמול הייתי בטדי ביציע המכובדים, וישבו שם כמה עסקנים של קדימה", המשיך נווה, "אבל מולי ביציע המזרחי (יציע האוהדים המושבעים של בית"ר) היה שלט גדול של הליכוד, זה הציבור האמיתי שלנו".

 

נתניהו: "בואו נפתיע את הסוקרים והעיתונאים"

 

שיא הערב הגיע כמובן עם נאומו של מועמד המפלגה לראשות הממשלה, בנימין נתניהו. בחלק הראשון של נאומו התמקד נתניהו במה שנשמע כבקשת סליחה מהבוחרים על תוכניותיו הכלכליות ועל כהונתו כשר אוצר: "חשבתם שהיתה לכם פנסיה כשהגעתי לתפקיד? לפנסיה לא היה כיסוי. לדוגמה, קרן פועלי בניין של אנשים שחסכו בעמל כפיהם והקרן הזו התרסקה. היינו צריכים להוציא עשרות מיליוני שקלים מהכסף של כולנו כדי שהאנשים האלה לא ייזרקו לרחוב. היתה גם סכנה של קריסת בנק גדול, כולכם זוכרים את כותרות העיתונים. לחלק מכם יש חשבונות חיסכון, חסכתם לילדים, לנכדים, לבר מצווה. אם הבנק הזה היה קורס - היו קורסים אחריו בנקים רבים ואתם הייתם נותרים ללא הכסף. הכל עמד ליפול לתוך התהום, היינו חייבים לעשות מעשה קשה ומכאיב, אך לא היה מנוס. מילאנו את הקופה, עכשיו אפשר לחלק".

 

בחלקו השני של נאומו התייחס נתניהו להצגת ממשלת החמאס: "מדובר בממשלת האיסלאם הקיצונית השלישית בזמן האחרון. הם שותפים לאיראן, טליבאן ואל-קאעידה. הם שותפים לרצון לחסל אותנו".

 

בסיום נאומו פנה שוב נתניהו לבאי הכנס ואמר "אני מבקש מכם בואו, נכריע, נשפיע ומעל הכול בואו נפתיע את הסוקרים, העיתונאים והפרשנים ובעזרת השם, נפתיע".

 

"אנחנו לא מפחידים"

 

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין אמר כי "פרס ואולמרט יחלקו את ירושלים. הם מחלקים כבר את התיקים אבל פרס, זה שלא הצליח אפילו לנצח את פרץ אז הוא הלך למפלגה שבה הוא לא צריך להיבחר".

 

ברגע זה נקטע נאומו של ריבלין, כאשר אחד המארגנים פנה לקהל ואמר "יש כאן ילדה קטנה שמחפשת את אמא שלה". אבל ריבלין לא התבלבל לרגע, קטע את המבוכה ואמר: "הילדה לא מחפשת את אמא שלה, היא מחפשת את הבית החם של הליכוד".

 

לאחר התקרית המשעשעת המשיך ריבלין: "הם שונאים את הליכוד" - ובתגובה אחד הפעילים צעק לו "לא הם מפחדים מאיתנו", ריבלין השיב לו "אנחנו לא מפחידים, לא חשוב להם מי עומד בראש הליכוד - אם זה שרון, אולמרט או ביבי - הם שונאים אותנו. הם כבר מחלקים את התיקים ביניהם אבל הם לא יודעים דבר אחד: אף אחד כאן באולם הזה עדיין לא הצביע. לאחר שנצביע הם ישנו את הטון שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שלום ונתניהו בכנס
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
לנדאו. "התקשורת לא סובלת אותנו"
צילום: גיל יוחנן
צילום: עמית שאבי
ריבלין. "פרס הלך למפלגה שבה לא צריך להיבחר"
צילום: עמית שאבי
צילום: ירון ברנר
נתניהו.
צילום: ירון ברנר
מומלצים