שתף קטע נבחר

הירוקים מודאגים: לא מבדילים בינינו לעלה ירוק

מילא שהציבור לא כל כך מבדיל בין מפלגת הירוקים לבין עלה ירוק. אבל מתברר שגם בוועדת הבחירות המרכזית מתבלבלים

מה ההבדל בין מפלגת הירוקים למפלגת עלה ירוק? מסתבר שרבים בציבור אינם יודעים את התשובה, ומאמינים כי מדובר במפלגות זהות. אבל הבעיה חמורה יותר - כי אפילו בוועדת הבחירות טועים בין שתי המפלגות. כך, מכתב רשמי שנשלח למפלגת הירוקים מהוועדה ממוען: "עבור מפלגת הירוקים (עלה ירוק)", נכתב.

 

 

על פי תוצאות סקר גיאוקרטוגרפיה,שנערך השבוע עבור מפלגת הירוקים, 12% מהציבור החילוני בארץ מתבלבל בין המפלגה שחרטה על דגלה פעילות למען איכות הסביבה ובין מפלגת עלה ירוק, המזוהה כפועלת למתן לגליזציה לסמים קלים.

  

לדברי פאר ויסנר, יו"ר מפלגת הירוקים וסגן ראש עיריית ת"א, מפלגות רבות כמו מפלגת העבודה, עלה ירוק ואחרות הוסיפו לאג'נדה הפוליטית שלהן גם נושאים סביבתיים והדבר מטעה את הציבור: "מדובר למעשה בתפיסת טרמפ על הפופולאריות לה זוכה מפלגת הירוקים על פועלה ארוך השנים לקידום פתרונות לנושאים של זיהום האוויר והסביבה", טוען ויסנר, "אנו פועלים לכך שלא ימשך המצב ולפיו 1,100 איש ימשיכו למות מדי שנה בעקבות זיהום אוויר".

 

מלבד הסקר שמצביע על בורות בהבדלים בין השתיים, גם מי שאמונים על ניהול מערכת הבחירות – חברי ועדת הבחירות המרכזית - לוקים בבלבול.

השבוע נשלח מכתב מוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-17 שעסק בשידורי תעמולת הבחירות של המפלגות ובו טעות מביכה - שולח המכתב טעה ואיחד, כאמור, בין המפלגות.

 

במפלגת הירוקים מתלוננים גם על כך שפקסים המיועדים למפלגת 'עלה ירוק' נשלחים מהוועדה תדיר למפלגה. לדברי ויסנר, "באופן אבסורדי, לא רק המפלגות מבלבלות את הבוחרים, אלא אפילו וועדת הבחירות המרכזית אינה מצליחה להבדיל בין הירוקים ובין עלה ירוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויסנר. "תופסים טרמפ"
המכתב שנשלח מוועדת הבחירות
מומלצים