שתף קטע נבחר

מרזל משגר את נוער הגבעות להשגיח בקלפי הערבית

מפלגת חזית יהודית לאומית גייסה כ-50 מבני נוער הגבעות שיישבו ביום הבחירות באום אל-פאחם, סכנין, ויישובים ערביים נוספים. המטרה: השגחה על ההצבעה של ערביי ישראל. תזכורת: בפעם האחרונה שבה ביקר מרזל בסכנין המשטרה נזקקה ל-700 שוטרים

כמו כל מפלגה, גם חזית יהודית לאומית, מפלגתו של ברוך מרזל, מתכוונת להציב בבחירות הקרובות משקיפים בקלפיות ברחבי הארץ. אלא שמרזל כמו מרזל, לא מתכוון לפזר באופן שיוויוני את נציגיו ופעיליו. רובם ככולם, כך נראה, יוצבו בקלפיות של יישובי ערביי ישראל.

 

 

ל-ynet נודע כי אתמול (יום ב') נערכה פגישה בין נציגים של חזית יהודית לאומית, שבראשה עומד מרזל, לבין נוער הגבעות. בפגישה השתתפו צעירים תושבי חוות מעון, תפוח, יצהר ויישובים נוספים מגב ההר ומדרום הר חברון. מרזל ביקש לשריין אותם כמשקיפים.

 

הכוונה היא להפעיל כחמישים בני נוער, שיוצבו מטעם המפלגה בכל קלפי וקלפי ביישובי המגזר הערבי - אום אל פאחם על הכוונת, וכמוה גם סכנין. גורמים במפלגה אמרו ל-ynet כי הצבת המשקיפים מטרתה "למנוע זיופים במגזר הערבי". על השאלה מדוע לחשוש מזיופים דווקא במגזר הזה, ענו: "כי רק אנחנו קוראים 'לטפל' בהם".


הביקור האחרון בסכנין. 700 שוטרים (צילום: אחיה ראב"ד)

 

תזכורת: בפעם האחרונה שבה ביקר מרזל בסכנין היתה צריכה המשטרה לגייס כ-700 שוטרים כדי למנוע "פיצוץ". ביום הבחירות אמנם יגוייסו אלפי שוטרים למבצע אבטחת הקלפיות הנרחב, אולם לא ברור האם יספיקו השוטרים כדי למנוע חיכוך צפוי בין בני נוער הגבעות לאנשי חזית יהודית לאומית.

 

שבוע לפני הבחירות מנסה מרזל לעורר עוד ועוד פרובוקציות. בכנס בחירות ברמלה אמר כי "אנשי קדימה וכל מי שמבקש לגרש יהודים מארץ ישראל, עושה מעשה נבלה. הם פושעים ובוגדים. גירוש יהודים הוא בגידה ואין לשכוח זאת", הוסיף.

 

מרזל, שירה לכל הכיוונים בפני עשרות מתומכיו, קרא לממשלה "לעשות סיכול ממוקד באורי אבנרי ובמשתפי הפעולה מהשמאל". את דבריו תיבל גם באופטימיות כשאמר כי הוא סבור שמפלגתו תעבור את אחוז החסימה בבחירות לכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
מגייס משגיחים
צילום: דודי ועקנין
צילום: אחיה ראב"ד
בפעם האחרונה בסכנין
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים