שתף קטע נבחר

סמסונוב לא לבד: "גם יועץ קדימה השווה לגבלס"

סערה פרצה היום לאחר שיועצו של נתניהו השווה את קמפיין קדימה לתעמולה של גבלס, ובקדימה מיהרו לדרוש התנצלות מהליכוד. עכשיו מתברר: ב-2001 הוגשה תלונה נגד היועץ האסטרטגי של קדימה על כך שהשווה תשדירי ברק ל"אנטישמיות מבית מדרשו של גבלס"

במפלגת קדימה מיהרו היום (ג') לדרוש מיו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, להתנצל מיידית ובפומבי על ההשוואה שעשה יועצו האסטרטגי גיל סמסונוב בינה לבין המפלגה הנאצית: "אם נתניהו לא יתנצל או יפטר את יועצו, ידבק בו הקלון", אומרים שם.

 

אלא שבדיקת ynet מגלה כי במערכת הבחירות שהתנהלה ב-2001, בה רצו זה מול זה אריאל שרון ואהוד ברק, הוגשה תלונה במשטרה נגד ליאור חורב - היום היועץ האסטרטגי של קדימה ואז מנהל מטה ההסברה של הליכוד - בגלל עניין דומה. התלונה הוגשה ע"י גלעד היימן, אז חבר צעירי מפלגת העבודה ודובר סיעת ישראל אחת, בעקבות דברי חורב ברדיו בהם השווה, כך על פי התלונה, את תשדירי הבחירות של ברק ל"אנטישמיות מבית מדרשו של שר התעמולה הנאצי גבלס" .

 

ליאור חורב אומר בתגובה כי הדיון ברדיו היה על אפקטיביות של תשדירי התעמולה, וכי "מעולם לא נשאל ע"י המשטרה דבר וחצי דבר על התלונה שהוגשה כנגדו".

 

בזמנו אמר חורב כי "ההשוואה לסגנון התעמולה היתה השוואה מקצועית ואם מישהו נפגע, אני מתנצל על כך".

 

חורב הוסיף: "מישהו חשב שערכתי השוואה, אבל לא כך. אמרתי כי מדובר ביעלות דומה של תעמולה. שימוש בתעמולה של הפחדה והסתה לא יעילה בעידן של תקשורת מודרנית והיא נכונה לשנות ה-30".

 

התייחסותו של חורב נגעה לשני שידורי תעמולה של מפלגת העבודה ששודרו בזמנו, בהם נראה שרון אומר כי המלחמה בלבנון היתה "מהמוצדקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
חורב. "השוואה מקצועית"
צילום: ערוץ 2
סמסונוב. אמרו את זה קודם
מומלצים