שתף קטע נבחר

פורז לאולמרט: היזהר מהדור הבא של המורדים

ח"כ פורז, שהתארח בפורום ynet הבהיר שמפלגת חץ היא היחידה שתומכת בתוכנית ההתכנסות של אולמרט. לדבריו, "יש בקדימה גורמי ימין מובהקים שעלולים להיות הדור הבא של המורדים". הוא גם מודה ש"אם לא ניבחר, ניעלם". ואילו לגולש ששאל מה עשה למען הציבור הערבי השיב פורז בין היתר: "השתתפתי גם בארוחות לסיום צום הרמדאן..."

"אם לא ניבחר הפעם, ניעלם מהתמונה". כך אמר (ה') יו"ר חץ, ח"כ אברהם פורז, שהתארח היום (ה') בפורום ynet.

 

פורז, ח"כ מזה 18 שנה, יודע שבעוד חמישה ימים יכריע הבוחר את עתידו. "אני עוד לא עשיתי תוכניות לעתיד, אך אם חלילה לא נעבור את אחוז החסימה, אשוב להיות עורך דין", אמר. לדבריו, "קשה מאוד למפלגה שלא מיוצגת לחזור ולהיות מיוצגת, זה לא קרה בהיסטוריה של מדינת ישראל והציבור צריך לדעת שאם הפעם חץ לא תבחר, יהיה לנו קשה מאוד בעוד כמה שנים לחזור לתמונה הפוליטית".

 

במאמץ של הרגע האחרון, הוא מבקש לפנות אל ציבור בוחריו שעבר לטענתו לקדימה, כדי להסביר להם שהמהפכה החילונית בה החלה מפלגתו עוד לא הושלמה וגם כאשר תושלם, באין חץ בכנסת, המפלגות החרדיות "ישובו וישתלטו על חיינו".

 

בתשובה לאלה החוששים לבזבז את קולם על מפלגה שאינה עוברת, על פי הסקרים את אחוז החסימה, הוא עונה: "אני בטוח שנעבור את אחוז החסימה והקולות לא יתבזבזו, אך מעבר לזה חשוב שאדם יצביע בהתאם למצפונו, ומי שמתלבט בינינו לבין קדימה, לא יקרה אסון אם לקדימה יהיה מנדט אחד פחות".

 

אולמרט אמר כי מי שלא יתמוך בתוכנית ההתכנסות לא יישב איתו בקואליציה, מה דעתך על אמירה זו, ועל תוכנית ההתכנסות בכלל?

 

"בעת הזאת, כשבצד השני יש חמאס, קיימות שתי אלטרנטיביות: אחת, לא לעשות כלום, והשנייה לנקוט במהלכים חד צדדיים. אני סבור ששרון צדק, ולכן תמכנו בתוכנית ההתנתקות, והיום אולמרט צודק. חץ היא המפלגה היחידה שתומכת בתוכנית ההתכנסות. החשש שלי שבקדימה ישנם גורמי ימין מובהקים, כמו עותניאל שנלר, צחי הנגבי ודוד טל, והם ביחד עם אנשי ליכוד אחרים הנמצאים היום בקדימה, עלולים להיות הדור הבא של המורדים. בעניין הישיבה בקואליציה, אם אולמרט לא יתגמש, הוא ימצא את עצמו בסוף לבד, כי כל קואליציה עתידית חייבת לכלול שלוש מפלגות".

 

כשנשאל על ידי אחד הגולשים כיצד מתייחסת מפלגתו לציבור הערבי, ומה עשה למען המגזר הערבי, השיב פורז בין היתר שכאשר היה שר הפנים "ביטלתי את ההבחנה בתמיכת הממשלה בין ישויות יהודיות לערביות, אישרתי הקמת איזור תעשייה לכפר קאסם", והוסיף: "והשתתפתי גם בארוחות לסיום צום הרמדאן..."

 

בתגובה לשאלה האם פעילות פרלמנטרית אפשרית גם בסיעות קטנות, הוא עונה: "בכנסת אפשר להצליח גם אם מדובר בסיעה קטנה. שני חוקי היסוד שאהרון ברק מכנה אותם 'המהפכה החוקתית של ישראל', חופש העיסוק וכבוד האדם וחירותו, נחקקו על ידי אמנון רובינשטיין כשעמד אז בראש שינוי, כששינוי היתה מורכבת רק משני ח"כים, הוא ואני".

 

בסקר של מכון דחף - מינה צמח, שהוזמן על ידיכם ובוצע בקרב 500 נשאלים, עולה כי 59 אחוז מתומכי קדימה היו רוצים ממשלה ללא מפלגות חרדיות. כיצד אתה מבין את התוצאה?

 

"זה לא מפתיע אותי. הציבור הכללי, כמו גם תומכי קדימה מבין שחזרתה של ש"ס לממשלה תסכל כל אפשרות להיותה של מדינת ישראל מדינה מתוקנת ומודרנית. חזרתם של החרדים לממשלה תשים קץ למהפכה החילונית שהתחלנו ותחדש את הזרמות הכסף האדירות שהיו בעבר לחרדים. בל נשכח שהחרדים הם בדרך כלל בעלי תפיסות ימניות קיצוניות ושיתופם בממשלה יסתום את הגולל בפני כל אפשרות לתהליך של שלום, ובמיוחד לתהליך של התכנסות כפי שאולמרט מציע".

 

פורז אומר כי הוא מתנגד לפרסום סקרים חודשיים לפני בחירות: "ישנן מדינות במערב שעל פי חוק אינן מפרסמות סקרים לפני הבחירות, כדי למנוע תופעה בה אנשים מצביעים לפי סקרים ולא בהכרח על פי נטיות לבם. הצבעה לפי סקרים לא בהכרח משקפת את המציאות והתקשורת קובעת את סדר היום על פי הסקרים ומתעלמת ממפלגות קטנות לכאורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
פורז. "השתתפתי בארוחות"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים