שתף קטע נבחר

"הייתי מעניק לליעד את צל"ש הלוחם החברתי"

מאות בני משפחה, חברים ופעילי מפלגת העבודה ליוו בדרכו האחרונה את פעיל הבחירות ליעד גולן שהתחשמל אתמול למוות. יו"ר העבודה, עמיר פרץ, ספד לו ואמר כי היה סמל לחלוץ העברי החדש. חברתו, שהייתה אמורה להינשא לו: "הוא פשוט נפגש עם המוות יותר מדי פעמים, אז נגמרו לו הנשמות"

"לו הייתי יכול, הייתי מעניק לך את אות הצל"ש של הלוחם החברתי בישראל". כך אמר היום (א') יו" מפלגת העבודה, עמיר פרץ, בהלוויית פעיל המפלגה, ליעד גולן (26) מקיבוץ בית השיטה, שהתחשמל אתמול למוות בזמן שתלה שלטי בחירות על עמוד חשמל בכביש מספר 1 ליד אזור.

 

מאות בני משפחה, חברים ופעילים של מפלגת העבודה ליוו את ליעד בדרכו האחרונה. בדברי ההספד, חזרו חבריו  וסיפרו איזה אידיאולוג היה גולן, אוהב אדם שנרתם בכל עת לפעילות חברתית. "היית סמל למנהיגות ואחריות לאומית, סמל לחלוץ העברי החדש, חלוץ ההולך לפני המחנה, לפני החברה כולה", אמר פרץ שעמד ליד הקבר הטרי.


עמיר פרץ והאם עליזה בהלוויה   (צילום: חגי אהרון)

 

חברתו ענת, עימה אמור היה גולן להתחתן בחודש ספטמבר, אמרה: "כולם אומרים איזה מזל חרא היה לו, ואני חושבת, מה קורה לכם? היה לו מזל. הוא פשוט נפגש עם המוות יותר מדי פעמים, אז נגמרו לו הנשמות".

 

ברק, חברו לפעילות הפוליטית, שהיה עמו אתמול ברגעיו האחרונים אמר: "חוסר הפחד שלנו, זה מה שלקח אותך מאיתנו. מותך יהדהד לי בראש עוד שנים רבות ויגרום לי לחשוב פעמיים לפני כל מעשה". אחרונת המספידים, היתה אמו של ליעד, עליזה, שאמרה: "תכננתי לחרוג מהרגלי ולקנות שמלה ליום חתונתך, אך עתה במקומה אני מלווה אותך למנוחתך האחרונה".

 

במפלגת העבודה יקשרו בכל רחבי המטה סרטים שחורים ויפתחו את העצרת לסיום קמפיין הבחירות בדברים לזכרו של גולן. ליעד הותיר אחריו שתי אחיות וזוג הורים, שמעון ועליזה.

 

מחקירת המשטרה עולה שגולן טיפס על העמוד, עבר דוקרנים שמובנים בתוכו, הוריד שלט של הליכוד ואז ניסה לתלות שלט ענק של מפלגת העבודה בין העמוד לעמוד אחר שמרוחק ממנו כשלושה מטרים. ראשו נתקע בכבל המתוח בין עמודים והוא התחשמל למוות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
סמל למנהיגות. ליעד גולן
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
צילום: חגי אהרון
אמו של ליעד עם עמיר פרץ
צילום: חגי אהרון
מומלצים