שתף קטע נבחר

פרץ: "אולמרט וביבי - אותו הדבר, אותו הסיגר"

יו"ר מפלגת העבודה תקף בכנס הסיום את שני יריביו ותבע משפט שייכנס לקלאסיקה. פרץ, שהגיע לכנס מהלווייתו של הפעיל ליעד גולן, אמר כי ביומיים שנותרו עד הבחירות "נבכה ונצעד, נבכה ונשכנע, נבכה וננצח". המשורר נתן זך שתה לפני הארוע כמה כוסיות וביוזמתו עלה לבמה ונופף לקהל בידיו. המאבטחים נאלצו לפנותו אל מאחורי הקלעים

נתחיל מהסוף. בסיום הכנס המסכם של מפלגת העבודה הערב (א') בבית שמש, ביקש עמיר פרץ מהנוכחים להחזיק ידיים ולעצום עיניים. "תארו לעצמכם שביום שלישי בלילה בעשר, יגידו בטלוויזיה - מהפך, מהפך, מהפך!", פינטז היו"ר אל חלל האולם.

 

כאלף משתתפים לקחו חלק בכנס המסכם של המפלגה, שהיה מאופק מהמתוכנן, בשל מותו של הפעיל ליעד גולן בשבת. ג'ינגל המפלגה לא הושמע, אבל כשנכנס היו"ר לאולם, אליו הגיע היישר מהלווייתו של גולן, קיבל אותו הקהל בקריאה הבלתי נמנעת "הו-הא, מי זה בא, ראש הממשלה הבא".

 

"כולנו מבכים את מותו של ליעד ומחבקים את המשפחה", אמר פרץ. "הלוואי ואני כנגרל חברתי, הייתי יכול להעניק לו צל"שים. כולנו מצדיעים לו. נותרו לנו יומיים. לא נפסיק לנוע ולא ניתן לכאב להקפיא אותנו ולרפות את ידינו. נבכה ונצעד, נבכה ונשכנע, נבכה וננצח".

 

בהמשך עבר פרץ למתקפה חזיתית על בנימין נתניהו ואהוד אולמרט. "עומדים מולנו שני מועמדים ומנסים להציג את תפיסת עולמם", אמר. "אחד מהם אני מעריך כי הוא מציג אידיאולוגיה ימנית ברורה. היום הוא מודה שהוא פגע באוכלוסיות החלשות ובא לבקש סליחה. ביבי - זה לא עובד יותר, האזרחים כבר לא טפשים. הם מבינים שאם השיטה תעבוד, זה יהפוך לנורמה.

 

"מה תעזור הסליחה לקשיש, למעמד הביניים ולאנשים שמוצאים עצמם בלי יכולת לעזור למשפחותיהם ובלי תרופה בסל הבריאות? לא חביבי, ביבי, לא נסלח ולא נשכח. כל מה שאתה אומר - שרק הקיצוצים הצילו את המשק - זה לא נכון. מה שהציל את המשק זה הקשר בין השלום לצדק החברתי. אבל ביבי, אתה לפחות לא מסתיר. אני מודאג מממלא מקום ראש הממשלה. אולמרט, גם אתה צריך לבוא לבקש סליחה, היית שותף מלא לכל העוולות והגזרות. אל תסתתר. אם אתה מאמין במדיניות אחרת - מדוע לא שינית כשהיית שר האוצר כמעט שנה? שלא יעבדו עליכם ושלא יטעו אתכם - אולמרט וביבי זה אותו הדבר, אולמרט וביבי זה אותו הסיגר".

 

על קדימה הוסיף פרץ: "מדובר באינטרסנטים. יש שם ריכוז של קלנתריזם ואופורטוניזם ואחרי שיחלקו את השלל, המורדים של אריק שרון יהיו משחק ילדים אל מול המתפצלים החדשים".

 

אירוע מביך העיב על הכנס כאשר המשורר נתן זך - תומך המפלגה - החל לדבר לקהל תוך שהוא מנופף בידיו. אנשי העבודה סברו כי המשורר שרוי בגילופין ולאחר דקות אחדות הוא פונה על ידי המאבטחים מקדמת הבמה. זך ניסה להתנגד למאבטחים

, אולם הוא נדחק אל אחורי הבמה והנוכחים במקום ניסו להרגיעו.

 

הסופר ניר ברעם, שהשתתף בכינוס, בחר לתקוף את שמעון פרס. "מי זה בכלל שמעון פרס? רבין אמר עליו שמנהיגות לא בונים בבכיינות. ואני אומר: מנהיגות לא בונים בנוכלות", אמר ברעם.

 

בכנס נאם גם ח"כ אופיר פינס, ששאל: "שמתם לב שקדימה בהיסטריה? שהם בפניקה? שהיא מאבדת העשתונות? יש להם סיבה טובה. אני מתבייש בשביל שמעון פרס שהחליט לנגח את העבודה. שמעון, אני מתביש בשבילך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרץ בכנס. אופטימי
צילום: גיל יוחנן
צילום: לע"מ
נופף לקהל. רק בריאות
צילום: לע"מ
צילום: גיל יוחנן
פעילים בכנס. "ראש הממשלה הבא"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים