שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צאו מהבועה
  מי שרוצה שתהיה כאן דמוקרטיה נאורה, שלא נהיה כבזויים שבעמים, יתכבד ביום הבחירות וייצא מביתו, ויזכור ויזכיר כי ביום המחרת אנו עלולים להתעורר לישראל אחרת

  עכשיו זה בדוק ומפורסם - הכמיהה לשלום נעלמה. בימים אלה איש לא עוסק בצורך לבנות שלום, להפוך את אסטרטגיית הכוח והחיסולים לאסטרטגיה של הידברות ופיוס. מתעמולת הבחירות של המפלגות המילה "שלום" נעלמה. הספין השקרי של אהוד ברק ש"אין עם מי לדבר", ש"אין פרטנר", אומץ על-ידי תועמלני הנצים בממשלה ובצבא, והם צרבו בהצלחה את מוחם של אזרחי ישראל להאמין כי אמנם אין פרטנר ואין עם מי לדבר.  

   

  עכשיו זה בדוק ומפורסם - הגזענות ושנאת האחר הן נחלתו של חלק גדול מאוכלוסיית המדינה, אם לא רוב בקרב הציבור

  היהודי. ארבע מפלגות, העונות להגדרת "גזענות" באמנה הבינלאומית נגד גזענות, נעשו לגיטימיות בארצנו. גם "ישראל ביתנו", גם "האיחוד הלאומי-מפד"ל", גם מרזל ומפלגתו הכהניסטית, גם "חירות" של קליינר, שהחלה לקבל פרסום ועידוד בזכות הדיווחים בתקשורת - כל הארבע מטיפות הלכה למעשה לטיהור אתני. וציבורן ער, פעיל ועושה חייל.

   

  אני נזהרת מלצרף לרשימת הפשיזם הלאומני-דתי-קנאי גם את הליכוד, לא מפני שתורתו נקייה מזלזול, התנשאות ושנאת האחר, לא בזכות דגל ה"ביטחון" של ביבי, שיש בו נשק של הפחדה ופריטה על הטראומות של היהודים - אלא מפני שיש שם ח"כ אחד, מיקי איתן, שהוא לא ייתן לגזענות לעבור. אולם גם הוא מתחיל להיכנע לשיטת ה"נפרדים אך שווים" - שיטה בה הנפרדים לעולם אינם שווים.

   

  היהודים בישראל לא העניקו בעבר, ולא מתכוונים להעניק גם בעתיד שוויון זכויות מלא למיעוטים, ודאי לא לבדואים, ודאי לא ליישובים הערביים הנחנקים מחוסר קרקע, מחוסר פיתוח, מזלזול במערכת החינוך, הבריאות ושאר זכויות שאזרח זכאי להן. אפילו "אחינו בדם" הדרוזים מקופחים ביחס לעדה הגדולה השלטת, היהודים הטהורים בני האם היהודיה, שהרי אזרחים שעלו לפי חוק השבות ורק אביהם או סבם יהודי רשומים במרשם האוכלוסין כ"אחרים", וכך גם נוהגים בהם.

   

  אבל ערב בחירות אנחנו. וכל השונאים, וכל הקנאים ללאומיותם, לדתם ולזכותם לגרש את זולתם ולהשתלט על אדמות

   ונכסים - כל אלה פעילים יעילים ודלוקים לבצע את תוכניותיהם, מתוך ביטחון שהצבא ימשיך לעמוד לצידם אם בכוח, אם במחסומים, אם בחומה, אם בחיסולים, אם בהעלמת עין ואם תחת מסווה של "צרכי ביטחון". כדאי להוסיף שביטחונם בצבא ובמפקדיו - יש לו יסוד, המלווה בראיות רבות ומתמשכות מהשטח. הרי אנו החזקים במזרח התיכון, ומופז וחלוץ יכולים (נדמה לי שאף רוצים) ליצור כאן מזרח תיכון חדש על-ידי הרס מוחלט של כל מה שנראה להם.

   

  לכן, כל מי שרוצה שבישראל תהיה דמוקרטיה נאורה, כל מי שרוצה שלא נהיה כבזויים שבעמים, יתכבד ביום הבחירות וייצא מביתו עם קרוביו וחבריו בעלי זכות הבחירה, ויזכור ויזכיר כי ביום המחרת אנו עלולים להתעורר לישראל אחרת. אם קולם של המאמינים בעקרונות שהובטחו ב"הכרזת העצמאות" ובאמנות הבינלאומיות בעניין זכויות האדם לא יגיע לכלל ביטוי בקלפי, היושבים בבית אחראים לכך.

   

  אז קומו, צאו מהבועה, השמיעו קול וזיכרו: הרשע יפרח במקום בו אנשים טובים אינם עושים דבר.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים