שתף קטע נבחר

הסקר האחרון: קדימה והליכוד מאבדות גובה

על-פי סקר מכון דחף שנערך עבור "ידיעות אחרונות", קדימה מאבדת שני מנדטים ומתייצבת על 34. בסקר הקודם איבדה קדימה 3 מנדטים. הליכוד נחלש במנדט ל-13 ואילו העבודה שומרת על יציבות עם 21 מנדטים. "ישראל ביתנו" של ליברמן מתחזקת במנדט ל-12. יהדות התורה עולה במנדט ומרצ נחלשת במנדט. ויש גם הפתעה: הגימלאים חוצים את אחוז החסימה

יממה בלבד לפני הבחירות מסתמנת ירידה נוספת בכוחה של קדימה. על-פי סקר "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח עבור "ידיעות אחרונות" נחלשת קדימה ל-34 מנדטים. בסקר הקודם שנערך בשבוע שעבר איבדה קדימה 3 מנדטים. מנגד, העבודה שומרת על יציבות עם 21 מנדטים והליכוד נחלש אף הוא במנדט ל-13. בסוף חודש ינואר עמדה קדימה על 44 מנדטים ומאז נחלשה ב-10 מנדטים.

  

על-פי הסקר, שנערך אמש בקרב 1,115 נשאלים, "ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן מתחזקת במנדט ל-12 והיא תהיה המפלגה הרביעית בגודלה. ש"ס אחריה עם 11 מנדטים, אחריה האיחוד הלאומי-מפד"ל עם תשעה. יהדות התורה מתחזקת במנדט לשישה, ואחריה מרצ עם חמישה מנדטים (ירידה של מנדט לעומת הסקר שעבר).


  

המפלגות הערביות חד"ש, רע"מ-תע"ל ובל"ד, ישיגו על פי הסקר שבעה מנדטים בכנסת ה-17, כך על פי הסקר. ההפתעה המסתמנת מגיעה מכיוון הגימלאים, שעוברים לראשונה את אחוז החסימה העומד על שני אחוזים. אחריהם, עלה ירוק והירוקים המקבלים 1.3 אחוזים מהקולות, ואינם עוברים את אחוז החסימה.  

 


יוצאים לשטח הבוקר. צילום: אי.פי

 

הקרב המעניין של ערב הבחירות יהיה סביב הגוש החוסם (61 מנדטים) הדרוש לשם הרכבת קואליציה. על-פי סקר "ידיעות אחרונות", לנתניהו ולימין יש רק 51 מנדטים, אבל נראה ששום דבר לא סגור. השילוב של שיעור הצבעה נמוך ואחוז מתלבטים גבוה מאוד עשוי להניב הפתעה של הרגע האחרון.

 

הסקר של מכון דחף מגלה כי שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת ה-17 יהיה הנמוך בתולדות המדינה. אם יתמששו התחזיות, רק 66 אחוזים מאזרחי המדינה ילכו לקלפיות, לעומת 74.5 אחוזים שהצביעו בבחירות לכנסת ה-16.

 

הסקרים האחרונים של מכוני המחקר השונים התקשו לנבא האם אביגדור ליברמן יהיה הפתעת הבחירות או אכזבה. סקר "מאגר מוחות" של התוכנית "משעל חם" ששודרה אמש חזה שישראל ביתנו תהיה המפלגה השלישית בגודלה עם 15 מנדטים. מנגד, הסקר האחר שערך הפרופ' קמיל פוקס עבור ערוץ 10 חזה שישראל ביתנו של ליברמן תהיה המפלגה השישית, עם שבעה מנדטים.

 

על-פי סקר הארץ וחדשות 10 שיעור הקולות הצפים עלה ל-22 אחוזים, שהם כ-28 מנדטים, וזה אולי הסיפור המרכזי של הבחירות הללו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יציב. פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: רויטרס
יורד. אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: ירון ברנר
נתניהו בירידה
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
מתלבטים מול לוח מודעות
צילום: איי פי
מומלצים