שתף קטע נבחר

משפחתו של גילי חסקין: "הסיוט כבר מאחורינו"

אחרי שלושה וחצי חודשים בהם היה מעוכב בהודו חוזר מדריך הטיולים לישראל. הוא אמור לנחות היום בצהריים, ושורה ארוכה של חברים ובני משפחה יקבלו אותו בשדה התעופה. אחותו: "אנחנו מרגישים את המשמעות האמיתית של חג החירות"

"אנחנו מרגישים נפלא. אנחנו מרגישים את המשמעות העדכנית של חג החירות". כך אמרה היום (ה') ל-ynet מימי חסקין, אחותו של מדריך הטיולים, גילי חסקין העושה את דרכו לישראל אחרי כשלושה חודשים וחצי בהם היה מעוכב בהודו.

 

בנתב"ג יקדמו את פניו שורה ארוכה של בני משפחה וחברים שממתינים בכיליון עיניים לראות אותו. 

 

"אנחנו מאד שמחים ועדיין לא קולטים את גודל השעה ואת העובדה שהסיוט כבר מאחורינו", סיפרה האחות, "אנחנו נרגשים, האחיינית מסייעת לי

לנפח בלונים ואני בדיוק מסיימת להכין את העוגה האחרונה מבין שורה של עוגות". את פניו של חסקין יקבלו גם שלטים ובהם: "גילי, כמה טוב שבאת הביתה", וכן "יציאת הודו, תשס"ו".

 

באמצע חודש דצמבר נעצר חסקין בשדה תעופה בהודו בעת שליווה קבוצת תיירים מישראל, לאחר שבתרמילו נמצא כדור של רובה. חסקין נעצר לכשלושה שבועות בעוון "סחר בנשק", ואחר כך שוחרר בתנאים מגבילים בהם נקבע כי לא ייצא את העיר טריוונדרום. 

 

אחרי מסכת בירוקרטית ארוכה ומפרכת מיהר חסקין, שקיבל שלשום מחדש את דרכונו, לצאת לישראל. "אם אדרש – אחזור להודו לפתיחת משפטי וזאת כדי להגן על כבודי, ובשל העובדה שאנשים נכבדים וטובים כמו התובע הכללי של מדינת קראלה נתנו ערבו לי שאחזור", אמר חסקין בטרם עלה על המטוס בהודו בדרך לישראל.

 

לאורך התקופה הארוכה נעו מכריו הרבים של חסקין בין תקווה לאי וודאות. "בכל הזמן הזה היתה הרגשה שהעניין יכול להיגמר בעוד רגע או בעוד שנה. העניין היה מסובך וזה חלק מהאופי הקפקאי של הסיפור. אבל מעולם לא איבדנו תקווה", היא אומרת.

 

ומה עם חסקין עצמו? נראה כי לאחר שבשיחה האחרונה עם ynet הוא הודה כי הוא עדיין לא מעכל את האירוע, הוא כבר מתחיל להבין שהנה הכול מאחוריו. "דיברתי עם גילי אתמול בלילה בעת שהיה במלון בסרי-לנקה. מצב הרוח שלו הוא דומה לשלנו – בהתחלה הוא לא קלט אך לדעתי כרגע הוא בעננים", סיכמה האחות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבינועם טלבי
בדרך הביתה. גילי חסקין
צילום: אבינועם טלבי
מומלצים