שתף קטע נבחר

טרקטורונים משתוללים בחופים ואיפה המשטרה?

טרקטורון שנסע בניגוד לחוק פגע באב ובבנו הפעוט שטיילו בחוף קריית ים. האב: "פשוט נס שהילד הזה חי". לדבריו, מתרחצים התקשרו למשטרה לפני התאונה, אך הניידת הגיעה רק אחריה

פעוט בן שנתיים ואביו נפצעו היום (שבת) באורח קל, מפגיעת טרקטורון בזמן שטיילו על שפת הים בקריית ים. הצעיר והצעירה שרכבו על הטרקטורון נמלטו מהמקום לאחר התאונה. לפני התאונה הזעיקו מתרחצים את המשטרה שהגיעה למקום רק לאחר שהשניים נפגעו. עם פתיחת עונת הרחצה, פשטו הטרקטורונים על חופי הקריות וכפי שזה נראה כרגע, הם לא ממש מפחדים מהמשטרה.

 

התאונה אירעה סמוך לשעה 17:00, כאשר בני משפחת חיבה, האב אהוד, רעייתו והבן איתמר, טיילו לאורך החוף כשהפעוט ישב בעגלת טיולים. "משום מקום פתאום הרגשתי 'בום' אדיר, ועפתי", סיפר האב. "בני שישב בעגלה עף, הוא פשוט התעופף אל החוף. העגלה נהרסה לגמרי. זה פשוט לא יאומן מה שהיה שם". לדברי האב , מדובר בטרקטורון שצבעו אדום והוא בעל שלושה גלגלים, ללא לוחיות רישוי. "הצעירה שהייתה על הטרקטורון התחילה לצעוק חזק, והבחור פשוט שם גז וברח מהמקום", סיפר חיבה.

 

האב נפגע בפניו וברגלו, ואילו בנו נחבט ונחבל בפניו, אך לא איבד את הכרתו. ניידת טיפול נמרץ של מד"א הוזעקה למקום, טיפלה בשניים והעבירה אותם לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם הוכנס הפעוט לבדיקות שנועדו לקבוע באיזו חומרה הוא נפגע.

 

האב, התקשה להסתיר את זעמו לנוכח מה שכינה אזלת ידה של המשטרה. "אנשים שהיו בחוף סיפרו לי שהבחור הזה השתולל כבר שעה על הטרקטורון באזור, ושהם דיווחו למשטרה. אך דבר לא נעשה לפני התאונה. יש בידי רשימה של אנשים שאמרו לי שהם התריעו כבר בעבר על השתוללות טרקטורונים בחוף קריית ים בשבתות, אבל המשטרה נזכרת רק לאחר שקורה אסון או תאונה".

 

טרקטורון עקף את האמבולנס בפראות

 

לדברי האב, התאונה הייתה עלולה להסתיים באופן טראגי. "הבן שלי, התינוק המתוק הזה ואני היינו יכולים להיהרג. זה פשוט נס שהילד הזה חי. חייבים לעצור את התופעה הזו, כי החיים של האנשים בחוף בסכנה", אמר האב. הוא ביקש, מעדי ראייה לתאונה, שהצליחו לזהות את רוכבי הטרקטורון, להעביר את המידע למשטרה.

 

אחד הפרמדיקים שטיפלו בבני המשפחה, סיפר שבמהלך הנסיעה הוא עצר בצד הדרך על מנת לבדוק את הפעוט פעם נוספת. "לפתע עקף אותנו טרקטורון נוסף", סיפר הפרמדיק, "שנהגו הרים את הגלגלים הקדמיים ונסע רק על שני הגלגלים האחוריים. בנהיגה פרועה כזו הוא עקף את האמבולנס", סיפר הפראמדיק.

 

מפקד משטרת זבולון, ניצב משנה קובי בכר, אמר שדיווח על טרקטורון שמשתולל בחוף התקבל בתחנה זמן קצר לפני התאונה. "שוטרי סיור הגיעו לאזור והחלו בסריקות, כאשר הגיעה ההודעה על התאונה", אמר. הוא הוסיף כי המשטרה עדיין לא הצליחה המשטרה לאתר את הצעיר החשוד בגרימת התאונה.

 

לשאלת ynet הוסיף נצ"מ בכר כי בעבר, בתחילת עונת הרחצה בשנה שעברה, אכן התקבלו במשטרה דיווחים על ריכוזים של טרקטורונים שמשתוללים בחופי הקריות, אולם בעקבות פעילות אינטנסיבית של המשטרה הופסקה התופעה. לדבריו, אם יתברר שהאירועים חוזרים על עצמם, תפעל המשטרה פעם נוספת לריסון הרוכבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
טרקטורון בשטח
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים