שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מהבוקר: אהוד אולמרט ראש ממשלה בפועל

  הממשלה תתבקש לאשר את מינויו של אולמרט לאחר שעברו כמעט 100 ימים מאז שנבצר מראש הממשלה, אריאל שרון, לכהן בתפקידו. מועד ההכרזה על אולמרט כראש ממשלה הוקדם בכמה ימים בגלל החג. היום ייפגשו שוב צוותי המשא ומתן של קדימה והעבודה

  ממשלת ישראל תאשר היום (ג') את מינויו של אהוד אולמרט לראש ממשלה קבוע. המינוי ייכנס לתוקף בתום 100 ימים מאז אושפז ראש הממשלה, אריאל שרון.

   

  בשעה 10:00 בבוקר תכונס הממשלה לישיבה מיוחדת בה יתבקשו השרים לאשר את מינויו של אולמרט כראש ממשלה קבוע. החוק קובע שאם נבצר מראש ממשלה מכהן למלא את תפקידו במשך 100 ימים רצופים, יהפוך ממלא מקומו לראש הממשלה בפועל. אמנם 100 הימים יחלפו רק ביום שישי, אך מועד ההצבעה נקבע למחר מפאת חג הפסח וערב שבת.

   

  אולמרט, המבקש לסיים בהקדם את המשא ומתן הקואליציוני עם המפלגות, קיבל במהלך הערב דיווח מצוות המשא ומתן הקואליציוני של קדימה.

  בשיחה עם אנשיו העריך אולמרט שניתן יהיה לסיים את הדיונים תוך שלושה ימי עבודה, ובסך הכל תוך שבעה עד עשרה ימים, שכוללים גם את ימי החג.

   

  אולמרט נשמע מעודד מההתקדמות עליה דיווחו אנשיו ומן הפערים שעליהם ניתן לגשר ללא בעיות מיוחדות. היום ייפגש צוות המשא ומתן של קדימה עם הצוות המקביל של מפלגת העבודה, זו הפעם השנייה תוך שלושה ימים. בעבודה הבהירו הערב שהם יתעקשו לקבוע קווי יסוד מדיניים ברורים ולא מעומעמים. העבודה תתבע לפנות מאחזים על פי הדו"ח של טליה ששון, להעלות את שכר המינימום לאלף דולר, להגדיל את קצבת הזקנה לעשרים וחמישה אחוזים מהשכר הממוצע במשק, להגדיל את תקציב סל התרופות ולחזק את מערכת החינוך.

   

  מוקדם יותר אמרו גורמים בכירים במפלגתו של אולמרט שקדימה לא תיתן את ידה להעלות את שכר המינימום לאלף דולר תוך שלוש שנים. בעבודה השיבו הערב במילים "אז אמרו".

   

  בתוך כך, גורמים בכירים בקדימה אמרו שבעבודה יש כאלו המנסים לשכנע את עמיר פרץ שלא להיכנס לממשלה ולהישאר באופוזיציה. בקדימה אמרו שאם התרחיש יתממש למפלגתם תהיה בעיה רצינית, אולם בעבודה הבהירו שמדובר ב"שטות מוחלטת".

   

  בעבודה חוששים שאולמרט יענה לדרישות המפלגות החרדיות במסגרת המשא ומתן. חבר הכנסת אופיר פינס אמר הערב ל-ynet כי הוא חושש שבמסגרת ההבטחות של קדימה למפלגות החרדיות, יוקם מחדש משרד הדתות. פינס אמר שצריך לבדוק לאן מובילות כל ההבטחות של קדימה לש"ס וליהדות התורה.

   

  בישיבת הממשלה היום, יבקש אולמרט לאשר שורה של ההחלטות שהתקבלו בהתייעצות עם גורמים ביטחוניים ביום ראשון האחרון. בין ההחלטות שהתקבלו: הגדרת הרשות הפלסטינית כרשות עוינת ולכן ישראל לא תקיים עמה כל קשר, מניעת התבססות שלטונית של ממשלת החמאס, החרמת גורמים זרים שיבקשו להיפגש עם גורמים רשמיים בישראל לאחר שנפגשו עם נציגים של החמאס. בנוסף תובא לאישור ההצעה שלא תהיה פסילה אישית של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. ההחלטה האחרונה היא שהמעברים לרצועת עזה ייוותרו פתוחים מטעמים הומניטריים במגבלות ביטחון.


  פורסם לראשונה 10/04/2006 23:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  ראש הממשלה. אולמרט
  צילום: רויטרס
  שרון. כבר לא ראש ממשלה
  צילום: יעקב סער, לע"מ
  צילום: גבי מנשה
  חושש מהבטחות קדימה. פינס
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים