שתף קטע נבחר

חשד: התעללו מינית כשנתיים בילדות השכנים

שני גברים מאזור הקריות חשודים באונס ומעשים מגונים בשלוש אחיות בנות 7 עד 9. אחד מהם הודה ב-24 מקרים, אותם ביצע כאשר עבד בבית הכנסת המקומי. החשוד השני לקח את קורבנותיו למקום מסתור בשעה שהסיע אותן אל בית הספר

משטרת זבולון חוקרת חשד להתעללות מינית קשה של שני מבוגרים בשלוש הבנות של שכניהם במשך כשנתיים. שני החשודים, שאינם קשורים האחד לשני, נעצרו אמש. בית משפט השלום האריך את מעצרם בשישה ימים.

 

הפרשה הקשה התחוללה ביישוב קטן סמוך לקריות והתגלתה רק לאחרונה. על פי החשד, נהגו שני הגברים לאנוס ולבצע מעשים מגונים בשלוש האחיות מאז היו בנות 7, 8 ו-9 ובמשך שנתיים.

 

אחד החשודים, מרדכי סלומי בן 47, עבד בבית הכנסת ביישוב. במשך שנתיים הוא נהג לפתות את הקטינות לבוא למקלט בבית הכנסת, לעתים בכוח ולעתים באמצעות הבטחה כי יקבלו ממנו ממתקים ומתנות. הוא הודה בפני המשטרה ב-24 מקרי אונס ומעשים מגונים. אחת הילדות סיפרה לחוקרים כי הגיעה לבית הוריו כדי לספר להם על מעשיו אולם הוא תקף אותה לרדף אחריה עד לביתה.

 

החשוד השני, ח' בן 43, נהג להסיע את קורבנותיו אל בית הספר ומחקירת המשטרה עולה כי היה נוהג לקחת את אותן ילדות למקומות נידחים ושם לבצע בהן את זממו.

 

את המעשים חשפה לפני תקופה קצרה אימן של הילדות, שבעזרת סדרת שאלות גילתה כי שלושתן נפלו קורבן למעשים. היא הגישה מיד תלונה במשטרה וחוקרת ילדים מטעם משרד הרווחה, ששוחחה עם הילדות, קבעה כי עדותן בדבר המעשים שבוצעו בהן אמינה.

 

אמש נעצרו החשודים במעשה. מפקד משטרת זבולון, ניצב משנה קובי בכר, אמר כי החקירה נמצאת בראשיתה ובין היתר תיבדק השאלה אם אכן לא ידעו שני הגברים האחד על מעשיו של השני.

 

במהלך דיון הארכת המעצר היום בבית משפט השלום בחיפה, אמר השופט ערן קוטון כי מהעדויות בתיק החקירה עולה חשד כבד כי השניים ביצעו את המעשים המיוחסים להם: "מדובר בקורבנות תמימים והראיות שנאספו עד כה מעוררות זעזוע עמוק

 ביחס למעשים שבוצעו לכאורה בקורבנות".

 

עורך הדין גדעון קוסטא, המייצג את סלומי, אמר בתום הדיון כי מרשו אדם פשוט שאף אינו מודע לחומרת החשדות המיוחסים לו. עורך הדין סולימן עלאא, המייצג את ח', הכחיש בשמו את החשדות כלפיו.

 

לפני תחילת הדיון אמר סלומי כי הוא מצטער על המעשים ומבקש את סליחת המשפחות. אחיו אמר כי מדובר באדם שקט, פשוט וטוב לב וכי הוא מתקשה להאמין שביצע את המעשים המיוחסים לו. ח' הכחיש כל קשר למעשים ואמר כי הכול שקר ועלילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
מרדכי סלומי. לא מודע לחומרה
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
עו"ד גדעון קוסטא
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: ג'ו קוט
התעללות קשה במשך שנתיים
צילום: ג'ו קוט
מומלצים