שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "בית חרושת לשירים" זכתה בפרס הצגת הילדים הטובה

  ההצגה מאת קובי מידן ובבימויו של ג'יל בן דוד זכתה בפרס ההצגה מטעם פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים

  פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, המתקיים זו השנה ה-16 ברציפות, ננעל אמש בטקס חלוקת הפרסים המסורתי. את פרס הצגת הפסטיבל, בסכום 10,000 שקל, גרפה ההפקה "בית חרושת לשירים" מאת קובי מידן ובבימויו של ג'יל בן דוד. חבר השופטים כלל השנה את מרים קוץ, עורכת מוסף "זמנים מודרניים" בעיתון ידיעות אחרונות, את המחזאי והסופר אפרים סידון ואת המחזאי רועי רשקס.

   

  בנימוקיהם כתבו השופטים: "זוהי הצגה מוקפדת המשלבת את כל מרכיבי התיאטרון הנכונים, משחק כובש, בימוי מהודק ומחזה בנוי היטב". ההצגה זכתה במקביל גם בפרס חביבת הילדים. ההצבעה נעשתה באמצעות תיבות שהוצבו באולמות התיאטרון וערך הכספי של הפרס עומד על 2000 שקל.

   

  פרס הבמאי הוענק לדוד צוויגנבוים על ההצגה "תיבה לא נוח". בנימוקיהם ציינו השופטים את שליטתו בסגנונות לא מילוליים ונונסנס. השנה העניק הפסטיבל שני פרסים על משחק לשחקן ההצגה "שוקולד", אמיר לוי ולשחקן ההצגה "בית חרושת לשירים", עפרון אטקין.

   

  פרס עיצוב התפאורה הוענק לאורי און על תפאורת ההפקה "שוקולד" שגרפה גם את פרס פס הקול שניתן למוזיקאים יובל מסנר ועלאא אבו עמרה. יוצרות "שוקולד", עביר חדאד, רונית חכם ושיר פרייבך זכו לציון לשבח "על ההחלטה האמיצה להתמודד עם נושא חשוב כל כך שהוא בגדר טאבו".

   

  פרס התאורה וההצללה הוענק למזל מרציאנו על עבודתה ב"אגדת כוכבים", תיאטרון צלליות שמביא סיפורים מהמיתולוגיה היוונית. הפקה זו זכתה גם בפרס בובות וצלליות שהוענק למריה גורביץ על "יצירתה המוקפדת המלאה בחוש הומור שהפכה צלליות שטוחות לדמויות תלת מימדיות משכנעות ונוגעות ללב". פרס נוסף הוענק לדור צוייגנבוים על "תיבה לא נוח" בזכות מה שהגדירו השופטים כ"רעיון חצוף, כמעט אנרכיסטי ונדיר בנוף התיאטרון המקומי".

   

  מהנהלת הפסטיבל נמסר כי השנה פקדו את מופעי החוצות, היריד וסדנאות היצירה שפעלו במתחם הפסטיבל ובסביבותיו כ-80 אלף איש.

   

  השנה רשם הפסטיבל ירידה במספר רוכשי הכרטיסים, כאשר מתוך 17 אלף הכרטיסים שעמדו לרכישה, נרכשו במהלך ימות הפסטיבל 12,500 כרטיסים בלבד. 

   

  את הפסטיבל, המופק במשותף על ידי תיאטרון חיפה והעירייה המקומית, מנהל אמנותית השחקן חנוך רעים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים