שתף קטע נבחר

שופטת קנסה בעלי כלבה שלא חוסנה

קנס של 3,000 שקלים או חצי שנת מאסר - זה עונשו של האיש, שהחזיק בחיית המחמד בלא רישיון ונמנע מלחסנה נגד כלבת. ביישוב בו התגורר התגלתה המחלה הקטלנית. משרד החקלאות: "זו נורה אדומה לכל בעלי הכלבים"

תושב ביתן אהרון שבאזור נתניה החזיק במשך תקופה ארוכה כלבה, מבלי להוציא רשיון או לחסנה מפני מחלות. הדבר עלה לו בקנס כספי חריג של 3,000 שקלים.

 

את המקרה גילו אנשי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות, בשעה שפעלו ביישוב בו התגלתה מחלת הכלבת. התברר כי את הכלבה נטל עמו האיש מהאזור הנגוע גם למקום מגוריו החדש, בכפר ידידיה.  

 

הוא הועמד לדין בעוון סיכון ממשי לבריאות הציבור, ולבסוף הורשע בבית-משפט השלום בנתניה בשלושה סעיפי אישום: עשיית מעשה העלול להפיץ מחלה; אי-ביצוע חיסון לכלב; והחזקת כלב שאינו מחוסן.   

 

השופטת קבעה כי אכן מדובר ב"עבירות חמורות מאוד שיש בהן סיכון ממשי לבריאות הציבור", ופסקה על תשלום קנס בסך 3,000 שקלים או חצי שנת מאסר, וכן קנס של 5,000 שקלים על תנאי למשך שנתיים. החוק מחייב כל בעל כלב בישראל לחסנו נגד מחלת הכלבת הקטלנית וחשוכת המרפא, כתנאי לקבלת רישיון להחזיק בו.

 

ד"ר מישל בלאיש, עוזר מנהל השירותים הווטרינרים, אמר היום ל-ynet: "אנחנו מעונינים בקנסות גבוהים כדי שכל בעלי הכלבים יחסנו

 את כלביהם מפני כלבת. זאת מחלה חשוכת מרפא ולכן חייבים לבצע את החיסונים האלה. אני לא זוכר קנס כל כך גבוה ומבחינתנו מדובר במהלך מבורך שיוצר הרתעה. בהזדמנו זו אני קורא לכל הבעלים שלא חיסנו את כלביהם לבצע זאת במיידית".

 

במשרד הבריאות הוסיפו: "המקרה צריך להדליק נורה אדומה בקרב כל אותם בעלי כלבים, אשר לא מקפידים לדווח לרשויות על הכלבים שברשותם, ולא תמיד מקיימים את סדרת החיסונים הנדרשת".

 

 

  • זה הזמן לאמץ חבר חדש שמחפש בית חם

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומרי ליבנה
רק ברישיון (אילוסטרציה)
צילום: עומרי ליבנה
מומלצים