שתף קטע נבחר

הרב עובדיה לעמיר פרץ: רוצים שר במשרד החינוך

הרב עובדיה יוסף פגש ביום העצמאות את עמיר פרץ וניסה לשכנעו להסכים לכך שמשולם נהרי יכהן כשר האחראי על החינוך החרדי במשרד החינוך. פרץ לא ממהר להשתכנע

שר הביטחון המיועד עמיר פרץ התפנה מעיסוקי יום העצמאות ונענה לדרישתו של הרב עובדיה להיפגש עימו - כך נודע אמש (יום ד') ל-ynet. השיחה נסובה בדרישתה של ש"ס להציב את השר המיועד משולם נהרי יכהן במשרד החינוך כאחראי על החינוך החרדי ולא במשרד האוצר. שני הצדדים לא מיהרו לפרסם את דבר הפגישה. בלשכתו של פרץ אישרו את קיום הפגישה, אך מסרו שאינם מעוניינם לפרסם פרטים על תוכנה.

 

אולמרט וישי הסכימו כי השר הרביעי מש"ס יושבע כשר ללא תיק וש"ס תנסה לשכנע את מפלגת העבודה שתאפשר למנות את נהרי לשר במשרד החינוך. אם מפלגת העבודה תסרב, יכהן נהרי כשר במשרד האוצר באותה המתכונת בה כיהן בשעתו ח"כ מאיר שיטרית.

 

גורמים בש"ס אומרים כי מנהיגה הרוחני של ש"ס ניסה לדבר על ליבו של פרץ ולשכנעו בחשיבות העליונה שש"ס רואה בחינוך. על-פי הגורמים, פרץ התחמק מלתת תשובה חיובית בענין אך עם זאת בש"ס מרוצים שפרץ בחר להגיע ולא התחמק מעצם קיום הפגישה.

 

בש"ס ציינו ששרת החינוך המיועדת יולי תמיר מסכימה שנהרי יכהן כשר במשרדה ואילו פרץ הוא זה שמטרפד את העניין, אולם בשיחה עם ynet אמרה תמיר כי לא נתנה את הסכמתה ורק כאשר תגיע פניה רשמית בעניין מראש הממשלה או מיו"ר מפלגת העבודה תשקול זאת.

 

ח"כ משולם נהרי נחשב בעיני הרב עובדיה לאיש הבקיא ביותר בכל הקשור לעניני חינוך בעיקר לאור הצלחתו להציל ולהביא תקציבים לרשת מעיין החינוך התורני של ש"ס. הרב עובדיה רוצה מאוד שנהרי ימשיך לדאוג "לחינוך ילדי ישראל" ומגעים בעניין ימשכו בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה לוחץ
צילום: אלי אלגרט
צילום: ירון ברנר
האם עמיר פרץ ישתכנע?
צילום: ירון ברנר
מומלצים