שתף קטע נבחר

פרץ: "אני חומת המגן של מערכת הביטחון"

לאחר טקס קבלת הפנים אתמול, ערך שר הביטחון דיון ראשון עם פורום מטכ"ל. בישיבת סיעת העבודה קרא פרץ לכל חבריו - כולל אלו שהתכוונו להיעדר בהצבעה - לתמוך בתקציב. אם יהיה צורך, הסביר, ייעשו שינויים בתקציב במסגרת ועדת הכספים

"אני רואה עצמי כחומת מגן של מערכת הביטחון בכל הדיונים הציבוריים, ובוודאי בכל הדיונים על התקציב", כך אמר הבוקר (ב') שר הביטחון, עמיר פרץ, בדיון ראשון שקיים עם פורום המטה הכללי של צה"ל. אתמול התקבל פרץ בטקס ממלכתי במשרד הביטחון בתל אביב והחליף באופן רשמי את קודמו בתפקיד, שאול מופז.

 

פרץ הדגיש כי הוא מחוייב בראש ובראשונה לצה"ל ולמערכת הביטחון וציין כי ידרוש בתוקף להנחיל תפיסה רב-שנתית בכל הנוגע לתקציב הביטחון, זאת על מנת לאפשר תכנון לטווח ארוך. הדברים, יש לציין, אינם עומדים בסתירה לאפשרות של קיצוץ בתקציב, זאת מאחר וגם בדו"ח הוועדה בראשה עמד דן מרידור ואושרה על ידי השר היוצא מופז, נאמר כי תכנון כלכלי לטווח ארוך עשוי להביא לחיסכון תקציבי של מאות מיליוני שקלים בשנה.

 

בהמשך התייחס שר הביטחון גם לאיום הקסאמים ואמר כי ככל שהאמצעים של ארגוני הטרור פרימיטייבים יותר, כך הם יותר מתוחכמים ועולה הקושי להתמודד איתם. על איום המתאבדים אמר כי מדובר ב"פצצת אדם מהלכת, שמתוחכמת יותר מכל טיל שיוט".


פרץ וסנה בישיבת סיעת העבודה, היום (צילום: גיל יוחנן)

 

כשר בעל אג'נדה חברתית, לא התעלם פרץ גם מאנשי הקבע בצה"ל והבהיר כי למרות התפקיד התובעני, אין בכוונתו לוותר על הרגישות כלפי בני אדם. "הקצינים ואנשי הקבע המשרתים בצה"ל, ראויים שיתייחסו אליהם ככל האדם ולא יפלו אותם לרעה", אמר. "גם להם יש משפחות וילדים, וגם בהם צריך להתחשב. עבורי, כל אדם שמאמין במערכת ומוכן לסכן את חייו - לא צריך להפגע".

 

הנושא הבטחוני קיבל ביטוי גם במהלך ישיבת סיעת העבודה היום בכנסת. יו"ר המפלגה אמר כי שלושה אירועים שהיו לאחרונה משקפים את מדיניות העבודה: המלחמה בטרור מצד אחד ובמסגרתה תקיפת צה"ל בסיס אימונים של ועדות ההתנגדות העממית בעזה ביום שישי, ההקלה בסגר מצד שני, והמאבק בצעדים הבלתי חוקיים של המתנחלים ופינוי המבנה בחברון. פרץ הוסיף כי לפני שאישר את התקיפה בעזה הוא הורה לוודא שלא תהיה כל פגיעה באזרחים.

 

פרץ לחברי הסיעה: הצביעו בעד התקציב בקריאה ראשונה

 

בפתח ישיבת הסיעה קרא פרץ לחבריו להצביע מחרתיים בעד תקציב המדינה בקריאה ראשונה. פרץ, ששמע במהלך הימים האחרונים מצד מספר חברי סיעה כי אין בכוונתם להצביע בעד התקציב מסיבות שונות, הבהיר כי ההצבעה בקריאה ראשונה הינה צעד טכני וניתן יהיה לעשות שינויים בתקציב בוועדת הכספים.

 

הבוקר הבהירה שלי יחימוביץ' כי למרות שהעבודה חברה בקואליציה, אין היא מתכוונת לתת את קולה לטובת תקציב המדינה, זאת מאחר ומי שחתום עליו למעשה הוא בנימין נתניהו. חברת מפלגה נוספת, נדיה חילו, אמרה גם היא כי תחרים את ההצבעה, זאת בעקבות העלאת מחירי הלחם והעלאת המחירים של המוצרים הבסיסיים שבדרך, אשר לטענתה יעמיקו את הפער בין

 העשירים לעניים ויכניסו אלפי ילדים מתחת לקו העוני, במיוחד במגזר הערב.

 

פרץ הדגיש בישיבת הסיעה היום כי הוא מתייחס להתייקרות הלחם כאל צעד שהממשלה אינה יכולה להתנער ממנו, למרות שהצו להעלאת המחירים נחתם לפני שהממשלה התחילה לתפקד. "עם זאת, צריך להמתין ולאפשר לממשלה לקיים דיון בנושא", הוסיף פרץ. עוד אמר כי אם שר התמ"ת (אלי ישי) ימצא פתרון לנושא של העלאת מחירי הלחם, העבודה תתמוך בהצעתו גם בממשלה וגם בכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרץ בכנסת, היום. אז יהיה קיצוץ בביטחון?
צילום: גיל יוחנן
קרדיט: דודי ועקנין
הפינוי בחברון. מאבק במפירי החוק
קרדיט: דודי ועקנין
מומלצים