שתף קטע נבחר

שלום מחתים חברי מרכז ומאשים: ביבי מנסה לדחות הפריימריז

צרות במפלגה המכווצת: שר החוץ לשעבר מנסה להביא לכינוס המרכז כדי לקבוע מועד לבחירות מוקדמות. מקורביו טוענים כי נתניהו מנסה לסכל את המהלך באמצעות כינוס ועידה בנובמבר

האם בנימין נתניהו מנסה לדחות או למנוע התמודדות בחודשים הקרובים על ראשות הליכוד? אם שואלים את מחנהו של סילבן שלום, התשובה חיובית.

 

שלום, שהודיע באופן פומבי כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד, מוביל יחד עם אנשיו מהלך להחתמת חברי מרכז, בדרישה להתכנס ולקבוע מועד לפריימריז. אלא שההחתמה לא הושלמה עד כה, ובינתיים, חושש שר החוץ לשעבר כי נתניהו החליט להוביל מהלך לכינוס ועידת המפלגה בחודש נובמבר, במטרה לבחור מוסדות חדשים וממילא למנוע את קביעת מועד הפריימריז במרכז.

 

ההחתמה בפועל על הדרישה לכנס מרכז החלה לפני כשבוע, אולם שלום אומר כי עדיין לא נאסף מספר החתימות הדרוש לכינוס - 20 אחוזים מכלל החברים. לדברי מקורביו, נתניהו החליט להסתמך על חוות דעת משפטית של עו"ד ויינרוט, הקובעת כי יש לכנס את ועידת הליכוד ולבחור מוסדות חדשים עד סוף השנה.

 

מלשכתו של נתניהו נמסר כי לפי שעה, יו"ר הליכוד אינו מוביל מהלך לכינוס ועידה. מקורביו לא הכחישו עם זאת את קיום חוות הדעת של עו"ד ויינרוט.

 

ביום חמישי השבוע תתכנס מזכירות הליכוד, לדיון בתוצאות הבחירות, בגרעונות העתק ובעתיד התנועה. היא גם תידרש לסוגיית מועד כינוס המרכז ובחירת המוסדות החדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מתוח בצמרת: שלום ונתניהו
צילום: איי פי
מומלצים