שתף קטע נבחר

המופתי של מצרים: "יש לחסל את הקיצונים"

"הרוצחים הקיצונים הטרוריסטים הם אספסוף ויש לחסלם פיזית ולהכותם בכל הכוח". כך אמר לא אחר מאשר המופתי של מצרים, עלי גומעה, בדברים שנשא שלשום בקהיר. 

 

העיתון א-שרק אל-אווסט היוצא לאור בלונדון דיווח הבוקר כי בעוד כוחות הביטחון עמלים על חקירת הפיגועים ובישראל מחדדים את ההתרעות לעזוב מיידית את חצי האי, התפנה הממסד הדתי במצרים להוקיע את פעילי האיסלאם הרדיקלי.

 

בכנס שנערך באוניברסיטת אל-אזהר בקהיר, תחת הכותרת "האיסלאם בין מתינות לקיצוניות", הוסיף המופתי גומעה ואמר: "לא ייתכן שנגלה אמפתיה כלפי האנשים שטימאו את ידיהם בדם המוסלמים. אין ליצור איתם קשר או להידבר איתם משום שהם לא רוצים לשבת ולהקשיב לאיש". 

 

אחד מהנוכחים בדיון דחה את דבריו של גומעה ואמר כי אין להשאיר את הטיפול בקיצוניים בידי כוחות הביטחון בלבד, אולם גומעה השיב: "יש לחדול מהיד הרכה שאנו חיים בה עם האנשים הללו".

 

גם מונתסר אל-זיאת, אחד מעורכי הדין הידועים בעולם הערבי, דחה את דבריו של גומעה וקרא לפתוח בדיאלוג עם הקיצונים. אל-זיאת, שהגן בעבר על פעילי איסלאם קיצונים רבים, אמר כי "למרבה הצער ישנם כאלה שתומכים רק בלאווים - 'לא' לדיאלוג, 'לא' להבנה הדדית ו'לא' לשיח עם בנינו וצעירי האומה, שמקצינים בדעותיהם ומגמותיהם". 

 

בתוך כך דווח כי שוטרים מצרים הרגו מנהיג של ארגון טרור איסלאמי סמוך לאל עריש שבצפון סיני. ההרוג, נאסר חמיס אל מלאכי, היה מנהיגו של ארגון בשם "המונותאיזם והג'יהאד" שהיה על-פי החשד אחראי לפיגועים בדהב בחודש שעבר, וכן לפיגועים בטאבה ובשארם א-שייח. בשבוע שעבר הרגו כוחות הביטחון של מצרים שישה מבוקשים נוספים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
זירת הפיגוע בדהב
צילום: ירון ברנר
מומלצים