שתף קטע נבחר

יחימוביץ' ומרציאנו יעמדו מול ועדת משמעת

הח"כים הסוררים של עמיר פרץ, שלי יחימוביץ' ויורם מרציאנו, יאלצו בשבוע הבא לספק הסברים לוועדת המשמעת של סיעת העבודה, שתכריע מה עונשם. השניים הפרו את המשמעת הקואליציונית כשעזבו את המליאה במהלך ההצבעה על הקריאה הראשונה של התקציב. בצהריים אמרה יחימוביץ': לא התכוונתי לקצר את ימיה של הממשלה

ועדת המשמעת של סיעת העבודה צפויה להתכנס בשבוע הבא כדי לדון בהתנהלותם של חברי הכנסת יורם מרציאנו ושלי יחימוביץ', כך נודע הערב (יום ד'). השניים הפרו את המשמעת הקואליציונית של סיעת העבודה לאחר שיצאו מהמליאה במהלך ההצבעה על תקציב המדינה. הוועדה צפויה להחליט איזה עונש יש להטיל על שני חברי הכנסת הסוררים.

 

אחר הצהריים התנהלה שיחה בין יו"ר העבודה, עמיר פרץ, לחברי הכנסת שלי יחימוביץ' ויורם מרציאנו בניסיון לשכנע אותם שלא להיעדר מההצבעה על התקציב בקריאה ראשונה. השר פרץ אמר להם כי יש לכבד את ההסכמים הקואליציוניים וכי הצבעה נגד התקציב או היעדרות, עלולה לפגוע במנהיגותו.

  

מקורבי פרץ אמרו לאחר השיחה כי "מי שמבקש להתבלט עכשיו ולעשות דאווין, יש לסיעה אפשרות למנוע ממנו בעתיד להתבלט". כלומר, יעמידו את המורדים בפני ועדת משמעת ויטילו עליהם סנקציות פרלמנטריות. עוד אמרו: "אין חברתיים פחות או יותר במפלגה, אבל יש צורך לכבד הסכמים קואליציוניים".

 

יחימוביץ': "שיחה עניינית"

 

לאחר שנעדרה מההצבעה אמרה יחימוביץ': "אני לא מתכוונת לגרום לקיצור ימיה של הממשלה. השיחה ביני לבין עמיר פרץ שקדמה להצבעה, הייתה עניינית". היא הוסיפה בציניות: "אשמח לקבל עונש כמו שקיבלה חברת הכנסת מרינה סולודקין". סולודקין (קדימה) כזכור, נעדרה בהצבעה על השבעת הממשלה ובקדימה איימו להעניש אותה אך לבסוף לא נענשה.

 

ח"כ נדיה חילו (עבודה) הודיעה בצהריים לאחר שיחתה עם יו"ר מפלגתה, עמיר פרץ: "אני במועקה נפשית קשה, אבל עמיר הצליח לשכנע אותי כי יהיו שינויים דרסטיים בתקציב לאחר הקריאה הראשונה".

  

ח"כ יורם מרציאנו אמר בדיון במליאת הכנסת על ייקור הלחם כי "עם כל הכאב וכל הצער, לא אצביע בעד התקציב הזה". זאת לאחר שמוקדם יותר אמר כי יצביע בעד התקציב בקריאה ראשונה רק אם יבוטל ייקור הלחם. "זה אותו תקציב של בנימין נתניהו, שר האוצר הקודם, ואני שומע שאנשי הליכוד יצביעו נגד תקציב שהם הביאו", הוסיף ח"כ מרציאנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ועדת משמעת. יחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
יענש? מרציאנו
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ההצבעה על התקציב, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים