שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לראשונה: טקס פרסים לתיאטרון לילדים ולנוער

  הטקס, יוזמה של מנהל התרבות בשיתוף עם ארגון אסיטז', ייערך ב-15 בספטמבר ובמסגרתו יוענקו פרסים כספיים ליוצרים ושחקנים

  אחרי שנים של עשייה ענפה בהיקף יוצא דופן יזכה גם תחום התיאטרון לילדים ולנוער לטקס פרסים משלו. הטקס, שייערך במתכונת שונה מזו בה מוענקים פרסי האקדמיה הישראלית לתיאטרון, יתקיים ב-15 בספטמבר וישודר בטלוויזיה.

   

  האירוע מתקיים לאחר לבטים רבים ועל תקנון הפרס עמלה במשך כשנה ועדה מיוחדת של יוצרים ומפיקים בתחום, ובראשה ראש מדור תיאטרון במנהל תרבות, דיתי רונן. במשרד התלבטו באם קיום טקס שעלותו הכספית רבה יוביל לחשיפה גדולה יותר של העשייה בתחום. בניגוד לפרס התיאטרון, שממומן בחלקו הארי על-ידי התיאטרונים הרפרטוארים, טקס פרסי התיאטרון לילדים ולנוער יתוקצב על ידי משרד התרבות, המועצה לתרבות ולאמנות וחברות וגופים עסקיים.

   

  הצורך בתמיכה נובע מהעובדה שרבים מהעושים במלאכת התיאטרון לילדים ולנוער בישראל אינם ממוסדים, מה שהפך את גיוס כספי הבסיס להקמת מנגנון הפרס לכמעט בלתי אפשרי. התמיכה הממסדית, שהיקפה ייקבע עם פרסום תקציב המדינה, תועבר לעמותת אסיטז', הסניף הישראלי לארגון הבינלאומי לתיאטרוני ילדים ונוער. היקף התמיכה לא יעלה על 75% מהתקציב הכללי של הפרסים, כך על-פי נהלי התמיכות.

   

  את הטקס יפיק איתמר גורביץ', אשר אחראי גם על הפקת פרס התיאטרון הישראלי. גורביץ יעבוד בשיתוף עם צוות ההיגוי של הפרס, ד"ר רזי אמיתי מנכ"ל המדיטק ומזכיר אסיטז' ישראל, חנוך רעים מנהל הפסטיבל להצגות ילדים בחיפה והשחקן נורמן עיסא.

   

  במהלך הטקס יעניק חבר השופטים 11 פרסים ליוצרים ושישה פרסים להצגות שיחולקו לשתי הפקות מכל חתך גיל (גילאי גן עד כיתה ג'; מכיתה ד' ועד לחטיבת הביניים; מחטיבת הביניים ועד י"ב). "זו יוזמה מבורכת ובאמת טוב מאוחר מאשר לעולם לא", אומר ד"ר אמיתי, "לאורך השנים שאלנו את עצמנו מדוע אין קטגוריה של פרס לתיאטרון ילדים בתוך טקס פרסי התיאטרון הכללי, ומזה זמן היה לנו ברור שעל-מנת להרים את קרנו של תיאטרון הילדים צריכים לייחד לו אירוע משלו. הפרס הוא עידוד נוסף ליוצרים שעושים במלאכה שמטרתו להשוות את העשייה מבחינת מעמד לעשייה של התיאטרון לגדולים". ד"ר אמיתי הוסיף ואמר כי הוא רואה בקיום האירוע "נקודת מפנה", ומקווה שהוא יוביל לתנופה. "אני מקווה שהפרסים יעודדו יוצרים ושחקנים לעשייה לא מחפפת ויכוונו אותם למצוינות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים