שתף קטע נבחר

יוזמה בכנסת: לאפשר לקופאיות לשבת

מי אמר שהח"כים לא עובדים? יותר מ-150 הצעות חוק הוגשו מאז תחילת הקדנציה. הח"כים יחימוביץ', סער וסולודקין קוראים לחייב מעסיקים לאפשר לקופאיות לעבוד בישיבה. ח"כ שרנסקי ביקש להכריז על יום ראשון כיום שבתון וח"כ גלאון דוחפת את "חוק השידוכים"

מפציצים בהצעות: יותר מ-150 הצעות חוק הניחו חברי הכנסת בימים הראשונים לכהונת הכנסת. חלק גדול מהצעות החוק שהונחו ממוחזרות מקדנציות קודמות, חלקן חדשות ומפתיעות.

 

אחת מהצעות החוק, שזוכה לתמיכה מ"קיר לקיר", מחייבת מעסיקים לאפשר לקופאיות לעבוד בישיבה. הצעת החוק שהגישו חברי הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה), מרינה סולודקין (קדימה) וגדעון סער (ליכוד), מהווה הרחבה של הפקודה הקיימת.

 

חברי הכנסת שהגישו את הצעת החוק אמרו כי "תופעת העסקתם של העובדים בעמידה ממושכת, לפעמים על פני ימים שלמים, בעיקר של קופאיות – מתפשטת בקצב מהיר ביותר והפכה לנורמה פסולה. בנושא זה יש משום התעמרות בעובדים, ומתברר שהמעסיקים, גם אם הם ערים לביקורת הציבורית המושמעת בעניין, אינם מתנדבים לספק כסאות לעובדיהם. גם במקרים בהם העמידה אינה נחוצה כלל וכלל לביצוע תקין של העבודה".

 

כל יום שבת

 

חבר הכנסת נתן שרנסקי (ליכוד) הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק הקוראת להכריז על יום ראשון כיום שבתון נוסף. לדבריו, להצעת החוק שתי מטרות עיקריות: להתאים את המשק הישראלי לכלכלה הבינלאומית ולתרום להמשך חיים משותפים של דתיים וחילונים.

 

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) הניחה על שולחן הכנסת למעלה מ-20 הצעות חוק וביניהן הצעת "חוק השידוכים" שנועדה להסדיר בחוק מתן שירותי שידוכים. הצעת חוק נוספת של ח"כ גלאון נועדה להקים מרכז לנפגעות תקיפה מינית ואונס שמטרתה הקמת מסגרת מתאימה לנשים שחוו תקיפה מינית או אונס. הצעת חוק נוספת של גלאון באה להסדיר "שימוש בזרע או ביצית של אדם מת ".

 

חבר סיעתה, ח"כ חיים אורון, הניח אף הוא מספר לא מבוטל של הצעות חוק ובהן "הצעת חוק כינוי טרום המדינה" - חוק הנועד למנוע שימוש של אירגונים חדשים בשמות ההסטוריים של ארגונים אשר פעלו בתקופת טרום המדינה. לדבריו, "בעת האחרונה קמו מספר ארגונים הנושאים את שמם של ארגונים שפעלו בתקופת טרום המדינה. שימוש זה פוגע לעיתים בשימור מורשת ארגוני העבר".

 

ח"כ מוחמד ברכה הניח הצעת חוק "הלוואות דיור". לדבריו, "15,000 משפחות נמצאות על סף פינוי מבתיהם עקב חוסר יכולת לעמוד בתשלומי ההלוואות לדיור על ידי הבנקים. מטרת הצעת החוק היא למנוע פינוי מביש של אדם מביתו".

 

ח"כ יצחק לוי (איחוד לאומי ) הניח הצעת חוק, כנראה בעקבות לקחי הבחירות האחרונות, שנועדה "לקצר את זמן תעמולת הבחירות בתקשורת. בכך יחסכו מהצופים והמאזינים שידורים ארוכים יתר על המידה". כמו כן הניח ח"כ לוי הצעת חוק שנועדה למנוע פרסום סקרי דעת קהל 20 יום לפני הבחירות.

 

יש לציין מרבית הצעות החוק הונחו על ידי חברי האופוזיציה ולכן יידרש מאמץ רב מצד המגישים להגיע לקו הסיום. ההיסטוריה מלמדת שסיכויהם של החוקים להיכנס בסופו של דבר לספר החוקים קטנים ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לובה. בשורה?
צילום: גבי מנשה
יחימוביץ. התעמרות בעובדים
צילום: גבי מנשה
צילום: אלכס קולומויסקי
שבתון ביום ראשון. שרנסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים