שתף קטע נבחר

המאבק הבא בעבודה: בחירת מוסדות המפלגה

המזכ"ל כבל יכנס את לשכת המפלגה כדי לדון בבחירות, שנדחו בחודשים האחרונים שוב ושוב. בכוונתו להמליץ על הקטנה משמעותית של ועידת המפלגה והמרכז, דבר שצפוי לפתוח מאבק בין הח"כים המעוניינים להכניס כמה שיותר מקורבים למוסדות

לאחר דחיות חוזרות ונשנות צפויים חברי מפלגת העבודה להתחיל בקרוב בבחירת מוסדות חדשים למפלגה. מזכ"ל העבודה, איתן כבל, יכנס בתחילת חודש יוני את חברי לשכת המפלגה כדי לדון בבחירות ובמפקד החברים החדש שנפתח.

 

כבל מעוניין להקטין בצורה משמעותית את גודלם של מרכז המפלגה, המונה כיום כ-2,500 חברים, ושל ועידת המפלגה המונה כ-4,000. לדבריו, הדבר נועד לשפר את פעילותם בעיקר מבחינה ארגונית.

 

"המוסדות כפי שהם היום - זה טירוף. אלה מוסדות כבדים, מסורבלים, וככל שזה יותר גדול, אנשים פחות מתעניינים. זה הופך את המוסדות לזולים בעיני החברים, והם מאבדים מערכם", אמר כבל.

 

בחירת המוסדות החדשים שנדחתה בשנה האחרונה שוב ושוב, אמורה להסתייים עד סוף השנה הנוכחית או עד תחילת השנה הבאה לפי לוח הזמנים שמציע כבל. במסגרת השינויים יבחרו חברים חדשים למועצות הסניפים והמחוזות, למרכז, לוועידה, וגם ללשכת המפלגה. עם זאת, המלצותיו של כבל זקוקות לאישור המרכז, הצפוי להתכנס לדיון בסוגיה.

 

אם אכן יאושר ההליך החדש, צפוי הדבר לגרור מאבק בין הכוחות השונים במפלגה, בינהם עמיר פרץ, עמי איילון, בנימין בן אליעזר, אופיר פינס, יצחק הרצוג ואחרים. כל אחד מהם מעוניין להגדיל את מספר מקורביו במוסדות החדשים, מה שיוביל למערכת בחירות סוערת במועצות הסניפים.

 

במקביל, התברר עם פתיחתו של המפקד החדש כי אלפים מחברי המפלגה טרם חידשו את חברותם בשנה הנוכחית. על רקע ההתעניינות הדלה שלח כבל אלפי מכתבים לחברים וביקש מהם להתפקד מחדש למפלגה. לדבריו, רק מספר קטן של מתפקדים ביטלו את חברותם במפלגה לעומת שנים קודמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
רוצה להקטין את המוסדות. כבל
צילום: גבי מנשה
צילום: יואב גלאי
פרץ. מאבק?
צילום: יואב גלאי
מומלצים