שתף קטע נבחר

בן אליעזר: "לא אתמודד על תפקיד הנשיא"

בישיבת סיעת העבודה הבהיר שר התשתיות פעמיים כי אין בכוונתו להתמודד על תפקיד הנשיא. הרקע: ויכוח בין בן אליעזר לשר החקלאות סביב השאלה איזה משרד יהיה אחראי על רשות המים

שר התשתיות בנימין בן אליעזר, ששמו הוזכר כאחד המועמדים לתפקיד הנשיא, הודיע היום (ב') בישיבה סגורה של מפלגת העבודה, כי אין בכוונתו להתמודד על התפקיד. בן אליעזר חזר על הדברים פעמיים במהלך הישיבה, שהייתה סגורה לתקשורת ולעוזרי חברי הכנסת. "הוא נשמע מרוגז כשהוא אמר את הדברים", סיפר אחד מחברי הכנסת של המפלגה ל-ynet.

 

שר התשתיות אמר את הדברים במהלך חילופי דברים עם שר החקלאות, שלום שמחון, בוויכוח על השאלה איזה משרד יהיה אחראי על רשות המים. בן אליעזר אמר כי הרשות צריכה להיות באחריות משרדו ואילו שמחון תבע את האחריות על רשות המים למשרד החקלאות. במהלך חילופי הדברים, עקץ שמחון את בן אליעזר ואמר כי ממילא בעוד כשנה הוא יתמודד על תפקיד הנשיא, ועדיף שהאחריות על רשות המים תישאר במשרדו. בתגובה אמר בן אליעזר בזעם רב: "אני מטפל בענייני משרד התשתיות. אני שר התשתיות, ואני לא מתמודד על תפקיד הנשיא". שמחון הגיב בהומור ואמר: "אם כך, אני אתמודד במקומך".

 

למרות הדברים שנאמרו היום, מקורביו של בן אליעזר אומרים כי גורמים שונים ממשיכים להפעיל לחץ עליו כדי שיתמודד על תפקיד הנשיא.

 

כרגע נשארו במירוץ לתפקיד הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, הרב הראשי לשעבר, ישראל לאו, הזוכה לתמיכה מראש הממשלה, אהוד אולמרט, ומבכירי קדימה. השר שמעון פרס, שבינתיים הבהיר כי אין בכוונתו להתמודד, ויו"ר הכנסת לשעבר, חבר הכנסת ראובן ריבלין. לנוכח השמות המוזכרים כמועמדים אפשריים לתפקיד סיכוייו של בן אליעזר לזכות לרוב בהצבעה בכנסת נמוכים מאוד.

 

מוקדם יותר היום הבהיר גם נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, כי אין בכוונתו למלא כל תפקיד ציבורי לאחר שיפרוש מתפקידו. שמו של השופט ברק הוזכר גם הוא בין רשימת המועמדים האפשריים לתפקיד, אולם הוא הבהיר כי יעדיף להקדיש את זמנו לכתיבת ספרים בנושאים משפטיים.

 

נשיאי המדינה מאז הקמתה היו: חיים ויצמן, יצחק בן צבי, זלמן שזר, אפרים קציר, יצחק נבון, חיים הרצוג, עזר ויצמן ומשה קצב. הבחירות הקודמות לנשיאות, ביולי 2000, נערכו לאחר שהנשיא עזר ויצמן ז"ל פרש מתפקידו חודשים ספורים לפני כן. זאת במהלך הקדנציה השניה. בבחירות אלה התמודד הנשיא המכהן מול שמעון פרס וגבר עליו בכנסת ברוב של 63 מול 57. זאת למרות כל ההערכות המוקדמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מתמקד בתפקידו הנוכחי. בן אליעזר
צילום: ירון ברנר
קרב על רשות המים. שמחון
צילום: גבי מנשה
זוכה לתמיכה מאולמרט. הרב לאו
צילום: מאיר אוחיון
לא יתמודד. השופט אהרון ברק
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים