שתף קטע נבחר

"מומחה לאסטרולוגיה" נשלח לכלא לאחר שאנס נערות

ארבע שנות מאסר נגזרו על אשר דהן בן 59 מבאר שבע, שהציג עצמו כרב וכמי שמבין באסטרולוגיה, וכך שיכנע שתי נערות להיענות לבקשותיו כשביצע בהן מעשים מגונים. השופטים קבעו: "אין בליבנו ספק שהמתלוננות חשות מושפלות, מנוצלות ומרומות, הנאשם חילל ברגל גסה את כבודן ופגע בהן בצורה קשה"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ג') ארבע שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על אשר דהן (59), שהורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירה של אינוס ושתי עבירות של מעשה מגונה. דהן, תושב באר שבע, עבד בבית הכנסת "נתיב היושר" וכיהן כיושב ראש אגף הרווחה לצרכי דת בהסתדרות העובדים במרחב הנגב.

 

מגזר הדין עולה כי בנובמבר האחרון הכיר דהן שתי נערות בנות 16 ו-17 שביקש להעסיק בניקיון ובגיהוץ בביתו ובבית הכנסת שבו עבד. הוא הציג את עצמו בפני אחת מהן כרב וכמי שמבין באסטרולוגיה, וטען כי יש ביכולתו לבדוק אותה כדי לדעת אם מישהו הטיל עליה קללה של עין הרע. שתי הנערות, כך נמסר עם פתיחת החקירה מהמשטרה, היו במצוקה כלכלית והיו זקוקות לעבודה לצורך פרנסה.

 

הנערה פעלה לפי ההוראות של דהן, פשטה את בגדיה ולבשה חלוק, ושכבה על מיטה בביתו של דהן כשהיא על בטנה. באמתלה לפיה הוא "מחפש את הנקודה שלה", הוא ביצע בה מעשים מגונים. הנערה ביקשה ממנו לחדול ממעשיו ואף טענה כי הוא גורם לה לכאבים.

 

כשבוע לאחר מכן הגיעה לביתו הנערה השנייה, וגם כלפיה נהג באותה דרך. כשסירבה לשתף עמו פעולה ולהענות לבקשות שהציג בפניה, הוא כעס עליה ואמר לה שלא תאכזב אותו. הנערה, שהייתה מפוחדת, המשיכה לפי הוראותיו של דהן, עד שהגיע לסיפוק מיני.

 

שלושת השופטים קבעו בגזר הדין: "הנאשם ניצל את תמימותן של המתלוננות ואת גילן הצעיר והונה אותן לחשוב שהוא רב ואסטרולוג ויכול לסייע להן. המתלוננות האמינו לו והסכימו לקבל שירותיו... אין בליבנו ספק שהמתלוננות חשות מושפלות, מנוצלות ומרומות, כאשר תחושות אלה מתווספות לעובדה שהנאשם חילל ברגל גסה את כבודן ופגע בהן בצורה קשה".

 

יחד עם זאת, התחשב בית המשפט במצבו ובגילו של דהן וכן בעובדה כי אין לו עבר פלילי. דהן הודה והביע חרטה בפני בית המשפט. ביצוע גזר הדין התעכב מעט, עקב מות אמו של דהן והלווייתה שהתקיימה היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
(אילוסטרציה)
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים