שתף קטע נבחר

עולים לכיתה א'? נסו סדנה להכנה נפשית

לשלל הקורסים המציעים הכנה לילדיכם לקראת יומם הראשון בבית הספר נוספת סדנה חדשה, שייסד המרכז הקליני באוניברסיטת חיפה, ומציעה הכנה נפשית של הילדים לעזיבת הגן המוכר והמעבר למקום חדש. הילדים ילמדו גם כיצד לשפר את כישורי הכתיבה, הקריאה והשיחה

את המשפט שלום כתה א' אפשר יהיה לשמוע מעכשיו גם באוניברסיטה: המרכז הקליני הבין תחומי באוניברסיטת חיפה פותח בימים אלה סדנת הכנה מיוחדת לתלמידי כיתה א'. הסדנה מיועדת לתלמידי גן החובה שיתחילו את לימודיהם בבית הספר בשנת הלימודים הבאה, ומטרתה לתרום לקליטה מהירה וקלה של הילדים בבית הספר.  

 

הסדנה תכלול שמונה מפגשים עם מרפאות בעיסוק וקלינאיות תקשורת המתמחות בטיפול בילדים והיא תתמקד בבעיות המלוות את תהליך הכניסה לכיתה א'. "המטרה היא לפתח את כישורי השפה, השיח, החשיבה, הלמידה והזיכרון. ולשפר מיומנויות תפיסתיות ומיומנויות טרום קריאה וכתיבה של הילדים", אומרת ד"ר רבקה יהב, ראש המרכז הקליני הבין תחומי. הסדנה תעסוק גם בשיפור ופיתוח ההיבטים הפיזיולוגיים של ילדי הגן כמו שיפור יציבה וישיבה, חיזוק חגורת הכתפיים ושיפור מוטוריקה גסה ועדינה.

 

בזמן שהורים רבים עסוקים בקניית הילקוט, הקלמר והמחברות יש גם מי שמאמין שצריך להכין את הילד לתחילת דרכו בבית הספר גם מבחינה נפשית, על מנת לחסוך טראומות או פחדים העלולים להיגרם כתוצאה מעזיבת הגן המוכר והמעבר למקום חדש. לדברי ד"ר יהב גם הורי הילדים יצאו נשכרים מהסדנה שתסייע להם לפתח מודעות לצרכים המשתנים של ילדיהם עם כניסתם לכיתה א'.

 

רננה בן דור, שבנה יואב מסיים ימים אלה את גן החובה, מסכימה כי יש צורך בהכנה."יואב שואל הרבה שאלות כמו 'מה יגידו הילדים האחרים?, איך תהיה המורה שלי והאם היא תהיה יפה?' גם לילדים וגם להורים יש המון דאגות לקראת כיתה א' במיוחד כשמדובר בילד הראשון, כמו אצלי".

 

אך בן דור סבורה כי מי שאמור לתת מענה לצרכים הנפשיים של הילדים הוא דווקא משרד החינוך. "חשוב מאד שיש מקום שמכין את הילדים, אבל לפי דעתי זה תפקיד של משרד החינוך להכין את הילדים וההורים ולא של גופים חיצוניים כמו אוניברסיטאות".

 

המרכז הקליני הבין-תחומי באוניברסיטת חיפה הוקם ביוזמת הפקולטה ללימודי רווחה ובריאות בשיתוף ובפיקוח של בית הספר לעבודה סוציאלית ומספר חוגים באוניברסיטה. המרכז מפעיל מכונים העוסקים בטיפול פסיכותרפי ופסיכוסוציאלי, מכון לריפוי בעיסוק, מכון אודיולוגי לבדיקות שמיעה והתאמת עזרי שמיעה ומכון להפרעות בתקשורת, שפה ודיבור. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
המעבר לבית הספר יוצר לחץ נפשי
צילום: אורן אגמון
צילום: אלכס קולומויסקי
הילדים ישפרו את יכול הכתיבה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים