שתף קטע נבחר

השר רמון חתם על חנינה למורשעי ערוץ 7

ארבעת אנשי התחנה, בהם המנהל יעקב כץ, שהורשעו בשידור שלא כחוק, ייהנו מביטול הרשעתם לאחר ששר המשפטים הצטרף לחתימתו של הנשיא קצב. בעקבות ביטול ההרשעה יוכלו לגשת למכרז על הערוץ האזורי בגדה

שר המשפטים, חיים רמון, חתם על כתב חנינה לארבעת אנשי תחנת הרדיו ערוץ 7, אשר הורשעו לפני שנתיים וחצי בשידור שלא כחוק - כך פרסם הערב (ב') ערוץ 2. משמעות החנינה היא כי הרשעתם של הארבעה תבוטל עוד בטרם תקופת ההתיישנות המקובלת.

 

 

עוד בתקופתה של ציפי לבני כשרת המשפטים חתם נשיא המדינה, משה קצב, על החנינה. השרה לבני סירבה להצטרף לכתב החנינה ודווקא רמון הוא זה שאישר אותה. "גם אם השר לא תמיד מסכים עם הנשיא, הוא תמיד מכבד אותו", אמרו גורמים בכירים במשרדו של רמון. "הוא לא רצה לבייש את הנשיא".

 

בין ארבעת המורשעים שיזכו לביטול הרשעתם - מנהל התחנה, יעקב כץ, יואל צור והרב זלמן מלמד, ממקימי הערוץ. כעת, בזכות החנינה שיקבלו, יתאפשר להם לגשת למכרז על הפעלת ערוץ הרדיו האזורי של המתנחלים.

 

עו"ד גיורא אדרת, שהגיש את הבקשה לקיצור תקופת ההתיישנות בשם מורשעי ערוץ 7, אמר ל-ynet: "אני חושב שזה צעד חיובי. אלו אנשים שפרט לעניין זה של ערוץ 7 - שאני לא רוצה להרחיב עליו ונאמר עליו מספיק - הם חיוביים ותרמו רבות למדינה. הם לא צריכים לשאת אות קין של הרשעה פלילית. אנשים הפנימו את המסרים. הרשעתם לא צריכה לפגוע בעשייתם בעתיד.

הטיפול בבקשה היה יחסית מהיר ויעיל".

 

הורשעו בשידור פיראטי

 

גזר הדין בפרשת ערוץ 7 ניתן בחודש דצמבר 2004. עשרה הורשעו אז במסגרת הפרשה - על ארבעה מהם גזר בית משפט השלום בירושלים מאסר בפועל של מספר חודשים, שהומר לעבודות שרות. על ששת המנהלים האחרים נגזרו בין שלושה לארבעה חודשי מאסר על תנאי. על כל העשרה, אשר הורשעו בשידור פיראטי, הוטל קנס כספי.

 

בפסק הדין נקבע כי ערוץ 7 שידר בניגוד לחוק והאונייה 'צבי' שייטה במים הטריטוריאלים של מדינת ישראל. בעקבות ההרשעה בבית המשפט ביקשה הפרקליטות להטיל עונשי מאסר וקנסות כבדים על ראשי הערוץ. הפרקליטות גם ביקשה להטיל עונש מאסר כבד בן כמה שנים על מנהל התחנה, יעקב כץ, שהורשע בשתי עבירות של עדות שקר ושתי עבירות של שבועת שקר, כאשר הגיש ביודעין שני תצהירים כוזבים לבג"ץ, בהם ניסה לטעון כי הערוץ אינו פועל משטח מדינת ישראל.

 

בית המשפט גזר לבסוף על כץ שישה חודשי מאסר שהומרו בעבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי על סך של 50 אלף שקלים. על כץ הטילו השופטים שלושה חודשי עבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי של 30 אלף שקלים. על הרב זלמן מלמד, ממקימי הערוץ ו"האב הרוחני" של התחנה, נגזרו ארבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסכום של 25 אלף שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילם: אמיר כהן
חיים רמון קיבל החלטה
צילם: אמיר כהן
צילום: אלכס קולומויסקי
יואל צור ויעקב כץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים