שתף קטע נבחר

משפטו של גולדבלט נדחה שוב: "זה אסון מבחינתי"

השופטת הסבירה כי היא נאלצת לדחות את פתיחת משפטו של השחקן לחודש נובמבר, בגלל תיק קודם בו מטפל ההרכב. בינתיים נשאר גולדבלט במעצר בית

בית המשפט המחוזי בתל אביב הודיע היום (ד') כי הוא דוחה פעם נוספת את פתיחת משפטו של השחקן חנן גולדבלט, הנאשם באונס ומעשים מגונים. השופטת, סביונה רוט-לוי, הסבירה לצדדים כי החליטה על הדחייה מיולי לחודש נובמבר, בשל תיק קודם משנת 2004 בו מטפל ההרכב. התביעה וההגנה הביעו מורת רוח מהחלטת בית המשפט והנאשם עצמו אמר: "אני לא עובד ולא מתפרנס וזה אסון מבחינתי".

 

עורכי דינו של גולדבלט, רחל תורן ואהרון שליין, אמרו לאחר הדיון: "אנחנו מבינים את האילוצים של בית המשפט ומבינים שיש אנשים במעצר שהתיק שלהם דחוף יותר, אבל מבחינת הלקוח שלנו זה מצער מאוד. לא מאפשרים לו לעבוד, הוא הרוס מבחינה כלכלית. מאז אוגוסט 2005 הוא היה נתון חודש במעצר באבו כביר ולאחר מכן במעצר בית. ב-25 ביוני נבקש מבית המשפט לשחרר אותו לחלוטין, הרי לא מדובר פה באדם מסוכן".

 

השופטת רוט-לוי אמרה לצדדים כי תנסה לבדוק אפשרות להעביר את הדיון בתיק להרכב אחר בבית המשפט, אשר יוכל לדון בו בתאריך מוקדם יותר. ב-25 ביוני, כאמור, צפוי להתקיים דיון בנוגע להארכת מעצרו של גולדבלט הנתון במעצר בית אצל אחותו במושב כפר הס שבשרון. בדיון הוא צפוי לבקש להשתחרר לחלוטין ממעצרו כדי שיוכל להתחיל לעבוד ולפרנס את עצמו.

 

גולדבלט נאשם באונס של נערה בת 16 בשנת 1998, כאשר זו פנתה לסוכנות לפרסום, משחק ודוגמנות "סטטוס" בתל-אביב וביקשה להתקבל כדוגמנית בסרטי פרסומת. במסגרת הליך הרישום הוצע לה להשתתף בקורס משחק אצל גולדבלט, במהלכו הוא הציע לה לשחק בהצגה שהתקיימה שבוע לאחר מכן.

 

באחת הפגישות ביניהם, נכנסה עימו הנערה למיטה לצורך החזרות על הסרט, שם הוא הפשיט אותה, כאשר הוא מדבר איתה על התסריט ואומר לה שהוא לא מתכוון לשכב איתה ולכן אין לה מה לדאוג. לפי האישום, הוא לא הפסיק במעשיו גם כאשר היא שכבה במיטה, חסרת אונים. הוא החל להתחכך בה ואז אנס אותה. לאחר מכן היא החלה לבכות ואמרה לו כי היא רוצה ללכת הביתה והוא אמר לה שהיא הייתה מצויינת ושלא תהיה לה בעייה עם הסצינה. לאחר מכן הסיע אותה לביתה ובמהלך הנסיעה ביצע בה מעשים מגונים, כאשר הוא מכריח אותה לגעת באיבר מינו.

 

לטענת הפרקליטות הוא ביצע את המעשים בנסיבות מחמירות, במרמה, כשהוא מנצל את מעמדו המיוחד כלפי הנערה שנתנה בו אמון ועל כך הוא נאשם באונס, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומעשה מגונה.

 

באישום השני מיוחסות לגולדבלט עבירות של אונס ומעשה סדום, כאשר טען בפני המתלוננת, אז בת 20, כי "היא צריכה להתאמן על סצנות מין אמיתיות". מכתב האישום עולה כי הוא ניהל בנוכחותה שיחת טלפון עם אדם אותו כינה "ניק", לכאורה במאי טלנובלה, שסיפר למתלוננת שהוא "רוצה שחקנית נועזת שתעשה סקס באמת ושהיחסים בינה לבין גולדבלט יהיו אמיתיים". עוד נכתב כי לאחר שהסכימה המתלוננת לקיים עמו יחסי מין בפעם הראשונה, הוא אמר לה כי היא "לא מפסיק טובה" ולכם עליהם לקיים יחסי מין בשנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גולדבלט בבית המשפט (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים