שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בילעין: שישה מפגינים ושוטר נפצעו בהפגנה
  לטענת המפגינים נגד גדר ההפרדה, החלו השוטרים לירות לעברם עוד לפני שהחלו לנקוט פעולה. מצה"ל נמסר כי המפגינים ניסו לפרוץ מחסומים ולטפס על ג'יפים של משמר הגבול במקום. שוטר אחד נפצע קל מיידויי אבנים

  שישה מפגינים, בהם שני ישראלים, נפצעו בצהריים (יום ו') במהלך עימותים שפרצו בינם לבין כוחות הביטחון בהפגנה נגד גדר ההפרדה בכפר בילעין הסמוך לרמאללה. שוטר מג"ב נפצע באורח קל מאבנים שהשליכו לעברו המפגינים.  

   

  בין 200 ל-300 פלסטינים, אנשי שמאל ופעילי שלום בינלאומיים משתתפים בהפגנה השבועית נגד גדר ההפרדה בכפר בילעין. מצה"ל נמסר כי כוחות צה"ל החלו לפזר את המפגינים באמצעים לפיזור הפגנות לאחר שאלו הפרו

  את הסדר במקום וכן צו שטח צבאי סגור: המפגינים ניסו לפרוץ מחסום כלי רכב שהקימו שוטרי מג"ב כדי להתקרב לגדר ההפרדה, ואף התחבאו מאחורי אמבולנסים פלסטינים. עוד נמסר, כי לא נעצרו מפגינים במקום.  

   

  לטענת צה"ל, המפגינים יידו אבנים לעבר הכוחות וניסו לטפס על ג'יפים של מג"ב. השוטר שנפצע קיבל טיפול רפואי במקום ויפונה להמשך טיפול רפואי בבית חולים.

   

  יונתן פולק, אחד המפגינים, סיפר כי מיד כשהתחילה ההפגנה, עוד לפני שהמפגינים נקטו פעולה כלשהי, החלו השוטרים לתקוף בכדורי גומי, רימוני הלם וגז. כשהתקרבו לגדר וניסו לפרוץ שני ג'יפים החלו השוטרים, לדבריו, להכות ולירות לעבר המפגינים בצורה ברוטאלית, ואף רדפו אחרי המפגינים לתוך הכפר.

   

  יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, השתתף אף הוא בהפגנה נגד הגדר, ועמו גם מספר חברי פרלמנט פלסטינים ובכירים פלסטינים, בהם ד"ר מוסטפא ברגותי וסרי נוסייבה.

   

  ח"כ ברכה סיפר כי "קצין מג"ב פקד על חייליו: 'תשברו להם את הרגליים' ואכן כך היה. לפחות לעשרה מפגינים נשברו הידיים והרגליים. זאת פקודה בלתי חוקית בעליל שהוקלטה וצולמה על ידי המפגינים היהודים במקום. אני מתכוון להגיש יחד איתם תלונה במשטרה נגד הפקודה הזאת".

   

  על שאירע בהפגנה הוא סיפר: "הגענו לפתח בגדר וביקשנו לעבור ממנו אל אדמות הכפר. שני ג'יפים חסמו את הפתח והלכתי לדבר עם הקצין במקום שיאפשר לנו לעבור. בעוד אנחנו מדברים נזרקו לעבר המפגינים רימוני הלם וגז מדמיע. השוטרים השתמשו באלות בברוטאליות וקרוב לעשרה מפגינים נפצעו בגפיים. שמענו את אחד הקצינים אומר לחייליו שישברו למפגינים את הרגליים. אחד הקצינים הטיח בי שאני מאיים על חברו ואני השבתי שאני מאיים על פי החוק, שכן אני מתכוון להגיש תלונה על ההתנהגות הברוטאלית והבלתי חוקית בעליל".

   

  לדבריו, "רק לפני שנה נפגעתי ברגלי באחת ההפגנות שם. כל עוד הכיבוש נמצא - המערכה לסיומו תימשך בכל מקום ובכלל זה מעל בימת הכנסת".

   

  בצה"ל דחו את הטענות, ואמרו כי הכוחות נערכו במקום כבכל יום שישי, ואילו המפגינים שהגיעו החלו ליידות אבנים ולהשליך מקלות לעברם. כמו כן עלו המפגינים על ציוד צבאי ולכן השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו רועי נחמיאס, עלי ואקד ואפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בילעין: שישה מפגינים ושוטר נפצעו בהפגנה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  עיכוב עצורים (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  עימותים אלימים בבילעין (ארכיון)
  צילום: חיים צח
  הפגנות בבילעין (ארכיון)
  צילום: חיים צח
  גדר ההפרדה בכפר
  צילום: חנה קלדרון
  מוצר השנה
  מומלצים