שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  להיט בארה"ב: רינגטון לילדים בלבד

  תלמידים בארה"ב מצאו דרך לתקשר בלי שהמורה ישמע, וגם, כמובן, שיטה נוחה להעתיק במבחנים. הם גילו רינגטון בתדר שהמבוגרים לא מסוגלים לשמוע

  תלמידים וסטודנטים בארה"ב עושים לאחרונה שימוש בצלצול (רינגטון) חדש בטלפון הסלולרי שלהם כדי לקבל ולהעביר ביניהם הודעות כתובות, מבלי שהמרצים ישמעו אותו. דרך מצוינת להעתיק במבחנים.

   

  איך הם עושים את זה? הם מורידים מהאינטרנט את הרינגטון המיוחד, שהצליל שלו כל כך גבוה שרוב בני האדם מעל גיל 50-40 אינם מסוגלים לשמוע אותו.

   

  ככל שבני אדם מתבגרים, הם מתחילים לסבול מתופעת "האוזן המזדקנת" שפוגעת ביכולת שלהם לשמוע צלילים בתדרים גבוהים מאוד. רוב בני האדם מתקשרים בתדר של 8,000-2,000 הרץ, ואילו הצליל של הרינגטון החדש עומד על תדר גבוה יותר של כ-17 קילוהרץ.

   

  הדגמה

   

  דונה לואיס, מורה ממנהטן, אומרת כי תחילה לא האמינה לסיפור המוזר הזה. אחד התלמידים שלה שלח לה עותק של הצליל, והיא העבירה אותו הלאה לחברתה,
  גם היא מורה, וזו השמיעה אותו בפני כיתה של תלמידים בבית ספר יסודי. וראה זה פלא: כל הילדים יכלו לשמוע את הטלפון המצלצל, ואילו המבוגרים שנכחו בחדר, כולל היא עצמה, לא שמעו דבר.

   

  לעומת זאת תלמידים בבית ספר אחר במנהטן הופתעו כשהמורה שלהם, שדרשה לכבות את כל הטלפונים, דווקא שמעה את הצלצול. "את כמבוגרת לא אמורה לשמוע הצליל הזה", קבלה אחת התלמידות. היא לא לקחה בחשבון שהמורה שלה בסך הכל בת 28.

   

  העובדה המפתיעה היא שהרינגטון שהתלמידים אוהבים פותח דווקא כדי להפחיד ולדחות צעירים. חברת אבטחה מוויילס פיתחה את הצליל הצורם לפני שנה, כדי לאפשר לבעלי חנויות להרחיק ולפזר התקהלויות של בני נוער רועשים שמפריעים לקונים מחוץ לחנויות.

   

  "צריך להחמיא לצעירים על תבונתם", אמר אחר מראשי החברה שפיתחה את הצליל המקורי, שכונה מוסקיטו" (יתוש). "הם עשו חיקוי לצליל שלנו, אבל חיקוי מצוין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואול/פוטוס
  צעירים שומעים יותר טוב
  צילום: ויז'ואול/פוטוס
  מומלצים