שתף קטע נבחר

תאונת הרכבת: "בדמו של נהג הטנדר נמצא ואליום"

מעצרו של נהג הטנדר החשוד שגרם לתאונת הרכבת הוארך ביממה. המשטרה טענה בדיון כי "מתוצאות ראשוניות של הבדיקות שנערכו לו עולה כי נמצאו בדמו סימנים של תרופות הרגעה ממשפחת הואליום". המשטרה מייחסת לו עבירות של הריגה, ונהיגה במצב של חוסר שליטה. סניגורו: "מחפשים לעצור את האזרח הקטן, לפני שבודקים את מעורבות הרכבת בתאונה"

בית משפט השלום בנתניה האריך היום (ג') ביממה את מעצרו של הוטרינר, ד"ר יונתן ועדיה, תושב חדרה, שנהג אתמול בטנדר בו פגעה הרכבת. בתאונה נהרגו חמישה מנוסעי הרכבת ונפצעו כ-70. 

 

במשטרה מייחסים לועדיה חשד לעבירות של הריגה, גרימת תאונה ונהיגה במצב של חוסר שליטה. נציג המשטרה, גבריאל סעדה, טען בדיון בבית המשפט כי "מתוצאות ראשוניות של הבדיקות שנלקחו מועדיה עולה כי נמצאו אצלו סימנים של תרופות הרגעה ממשפחת הואליום". הוא ביקש להאריך את מעצרו של ועדיה בשלושה ימים.

 

סעדה הוסיף כי החקירה בראשיתה והחוקרים מחכים לפיענוח הקופסה השחורה של הרכבת, בה יתגלה באיזו שעה התרחשה התאונה ובאיזו מהירות נסעה הרכבת.

 

סעדה ציין כי מחקירת נהג הרכבת עולה שהוא נהג במהירות של 140 קמ"ש ולא האט לפני שהתקרב למפגש המסילה עם הכביש. כמו כן עולה כי נהג הרכבת הבחין ברכב האיסוזו של ועדיה אשר נמצא על המסילה רק כ-200 מטרים לפני שפגע בו.

 

סניגורו של החשוד, עו"ד יגאל טמיר, טען בדיון כי "מדובר במקרה מובהק של רמיסה ברגל גסה על-ידי משטרת ישראל של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ושל חוק המעצרים. מדובר בתאונה טראגית, והחשוד מצר על כל נפש שקופחה ועל כל פצוע שמאושפז. אולם המרחק גדול בין התאונה על נסיבותיה הטרגיות לבין אחריות, ולו לכאורה של החשוד, לתאונה עצמה".

 

הוא הוסיף כי "מחפשים לעצור את האזרח הקטן, כאשר אני נדהם לשמוע שטרם נחקרה מעורבותה של רכבת ישראל ושל כל הגורמים שבה נגרמה התאונה".

 

הסניגור טען כי מרשו "לא עבר כל עבירה של חציית מסילת ברזל כשאור האדום דולק או כשהמחסום הורד, אלא רכבו הגיע אל פסי הרכבת לאחר שנהדף על-ידי רכב אחר ובעקבות תקלה מכנית בגלגל הוא לא יכול היה להזיז את הרכב".

 

בהחלטתה קבעה השופטת כי "מדובר בחקירה מורכבת הנמצאת בראשיתה, ויש לאפשר למשטרה להתקדם בה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ועדיה. "מחפשים את האזרח הקטן"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים