שתף קטע נבחר

הוקינג: מושבות על הירח - בתוך 20 שנה

"החיים על כדור-הארץ נמצאים בסיכון גדל והולך של הכחדה באסון כמו התחממות גלובלית, מלחמה גרעינית, וירוסים מהונדסים גנטית וסכנות אחרות שאפילו עוד לא חשבנו עליהן", טוען הפיזיקאי הפופולרי סטיבן הוקינג. הפתרון: בעזיבה המונית לכוכבי לכת אחרים

"סיכויי ההישרדות של המין האנושי בעתיד תלויה ביכולתו למצוא בתים חדשים במקומות אחרים ביקום, בשל הסיכון ההולך וגובר שאסון כלשהו יהרוס את כדור-הארץ". כך טוען הפיזיקאי המפורסם סטיבן הוקינג, בנאום שנשא אתמול (ג') בהונג-קונג.

 

לדברי הוקינג, בני האדם יכולים לבנות מושבת קבע על הירח בתוך 20 שנה ומושבה על מאדים ב-40 השנים הקרובות. הוקינג, שהגיע להונג קונג בתחילת השבוע, זכה ליחס של כוכב וכל הכרטיסים להרצאתו היום, אזלו מיד לאחר פתיחת הקופות.

 

"לא נמצא בשום מקום כוכב לכת נוח כמו כדור הארץ אלא אם כן נגיע למערכת כוכבים אחרת" אמר הוקינג בנאום מקדים להרצאתו. הוא הוסיף ואמר כי "אם בני האדם יוכלו להימנע מלהרוג את עצם במאה השנים הקרובות, הם יצטרכו להקים מושבות חלל, שיוכלו להמשיך ולהתקיים ללא תמיכה מכדור-הארץ".

 

הוקינג טוען כי עתידו של כדור-הארץ לא מבטיח. "חיוני שהגזע האנושי יתפשט לחלל, כדי להבטיח את שרידות המין" אומר הוקינג. "החיים על כדור-הארץ נמצאים בסיכון גדל והולך של הכחדה באסון כמו התחממות גלובלית, מלחמה גרעינית, וירוסים מהונדסים גנטית וסכנות אחרות שאפילו עוד לא חשבנו עליהן".

 

במהלך הנאום הפתיע הוקינג כשסיפר שהוא חובר לבתו לכתיבת ספר ילדים חדש. מדובר ביוזמה שמטרתה לקרב ילדים צעירים לסוגיות שונות בחקר החלל וללמוד על היקום.

 

המדען בן ה-64, מחבר רב הספר "קיצור תולדות הזמן", מרותק לכסא גלגלים ומתפקד בסיוע מחשב בשל מחלת ה-ALS ממנה הוא סובל. הוא נחשב לאחד ההוגים הפופולרים בפיזיקה ובחקר החלל והזמן.

 

הכותב הוא עורך אתר "הידען "

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים