שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עורך א-סינארה, לוטפי משעור, הלך לעולמו
  משעור, שייסד את העיתון "א-סינארה", מת בביתו בעת שכתב את מאמר המערכת של העיתון, לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. העובדים במערכת סיפרו: "בכל יום בזמן האחרון כשהוא נכנס למערכת העיתון הוא דאג לעבור בין כולם ולדרוש בשלומם. קשה לנו להאמין שלא נראה אותו שוב"
  לוטפי משעור, העורך הראשי של עיתון "א-סינארה" היוצא לאור בנצרת הלך אחר הצהריים (יום ה') לעולמו, לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. הוא הותיר אחריו אשה, שתי בנות ונכד.

   

  ממאמריו של משעור ב-ynet:

   

  משעור, בן 59, נולד בשנת 1947 בכפר ראמה, למד בבית הספר רנה קאסן בירושלים וכן באוניברסיטת חיפה. בראשית דרכו הוא הקים משרד פרסום קטן ואחר כך, בשנת 1983, ייסד את עיתון "א-סינארה" והיה לעורכו הראשי. ברבות השנים הקים משעור גם ירחון לכל המשפחה בשם "לילכ" והיה ידוע כמי שלחם למען זכויות הערבים בישראל.

   


  משעור על כיסא העורך (צילום: חגי אהרון)

   

  במהלך השנים צבר העיתון כוח והפך לאחד המשפיעים והגדולים במגזר הערבי בישראל. למרות המאבק במחלה הקשה עבד משעור עד יומו האחרון.
  במערכת העיתון סיפרו כי הלך לעולמו בשעה שכתב את מאמר המערכת השבועי שלו, זאת לאחר שרק הבוקר שוחרר מבית החולים רמב"ם שבחיפה.

   

  על מערכת העיתון ירד אבל כבד עם היוודע דבר מותו של משעור, ששימש עבור רבים סמכות מקצועית ראשונה במעלה, וכבן משפחה של ממש. "הוא היה כבן משפחה לכולנו, כל אחד הרגיש ממש כמו אחיו. קשה לנו לעכל זאת, הוא יחסר לנו מאוד", סיפרו במערכת העיתון. "משעור ידע להכיר באופן אישי את כל אחד מעובדי העיתון ויצר איתו קשר אישי וחם. זה ממש אסון עבורנו. בכל יום בזמן האחרון, כשהוא נכנס למערכת העיתון הוא היה דואג לעבור בין כולם ולדרוש בשלומם. קשה לנו להאמין שלא נראה אותו שוב", סיפרו. 

   

  חבר הכנסת אחמד טיבי מסיעת רע"מ-תע"ל השתתף בצער המשפחה ואמר: "מותו הוא אבידה גדולה לעיתונות הערבית. הוא ייסד והשאיר אחריו מוסד עיתונאי מקצועי ואמין".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים