שתף קטע נבחר
צילום: אמיר כהן

מכתב מהורי החטוף: "שישמרו על בריאותך"

במכתב המתפרסם לראשונה ב-ynet פונים הוריו של החטוף לבן וגם קוראים לחוטפים "שיידעו מה שאנחנו עוברים - וישמרו על בריאותך. אנחנו אוהבים ומחזקים אותך". בפתח ביתו סיפר האב נועם על האי-וודאות והחרדה. נמשך הערפל לגבי גורלו של החייל, בעקבות הודעות סותרות של הארגונים הפלסטינים

קריאה לבן החטוף: ynet מפרסם הבוקר (יום ב') לראשונה איגרת שכתבו לבנם החטוף הוריו, אביבה נועם שליט. המכתב מיועד לא רק לרב"ט גלעד החטוף והמוחזק בעזה - אלא גם לאלה המחזיקים בו. זה נוסח האיגרת:

 

"גלעד שלנו היקר, החמוד,

 

אמא ואבא, יואל והדס דואגים לך מאוד רוצים לשמוע אותך ומקווים שאתה בריא ומרגיש בסדר, הטוב ביותר האפשרי במצבך. מקווים שתוכל לקרוא שורות אלו ואנחנו רוצים שתדע שעושים את כל המאמצים האפשריים כדי שתחזור הביתה להילה ולגליל, מהר ככל האפשר, למשפחה שלך, לחדר שלך שממתין לך ולעזור לנו בצימרים...

 

תדע שכל הזמן חושבים עליך, ומקווים שאתה מסתדר איכשהו ושורד את הרגעים הקשים הללו. אנחנו יודעים ומאמינים שגם מי שמחזיק בך יש לו משפחה, ויודע מה אנחנו עוברים - ויידע לשמור עליך ועל בריאותך.

 

אוהבים אותך ומחזקים אותך אמא ואבא".

 

 

יממה לאחר חטיפתו של החייל גלעד שליט, יצא אביו נועם מן הבית על מנת לדבר על תחושות שפוקדות את המשפחה מאז המקרה. "אנחנו בוכים וכואבים את נפילתם של שני חברי הצוות של גלעד, שהיו איתו ומשתתפים בצער המשפחות. אנחנו לא מכירים אותם אישית, אבל גלעד סיפר לנו עליהם. הדבר הקשה לנו ביותר הוא האי-ודאות והאי-ידיעה. הכול טרי עבורנו, רק 24 שעות חלפו ובראש עוברות כל מיני מחשבות. אנחנו מנסים לחשוב מה עובר עליו, אנחנו חרדים ודואגים. אנחנו מבקשים מהחוטפים שיטפלו בו ובריאותו, זה החשוב ביותר, אנחנו מאמינים שלחוטפים ולמי שמעורב בחטיפה יש משפחות וילדים ואולי במצב זה הם יבינו את כאבנו, דבר שיקדם את שחרורו".

 

נועם ניצל את ההזדמנות לפנות ישירות לבנו: "אם גלעד שומע אותנו, אני רוצה להגיד שאנו חרדים לו, מחכים שיחזור לבית שלו במצפה הילה, לגליל המערבי. שיהיה חזק, שינסה לשרוד את הרגעים הקשים". האב סיפר כי מאז נודע דבר החטיפה, מצבה הנפשי של אשתו קשה, "כמו כל אמא. הדבר מתבטא בעיקר בלילה. מה שנשאר לנו זו התקווה, פרט אליה לא נשאר לנו דבר אחר. אני נמצא בקשר עם צרפת ומנסה ליצור קשר עם הצינורות הדיפלומטיים".

 

האב סיפר כי בנו התגייס לשריון למרות הפרופיל הנמוך שלו, מתוך רצון לשרת בחטיבה בה שירת אחיו הגדול שהשתחרר לפני כשנה וחצי. "תמיד דאגנו, לא משנה אם זה קו התפר, או עזה, או כל מקום אחר. הורים תמיד דואגים לילדם בצבא". מאז המקרה, הוסיף, "רבים מתקשרים, מבקרים, בוכים ומנסים לסייע בכל דרך אפשרית להשבתו המהירה של גלעד בריא ושלם הביתה לחיק משפחתו".

 

היום הגיע הרב יגאל כספי, מנהל סניף חב"ד המקומי, לתמוך במשפחה. "קבענו מזוזה חדשה בחדרו של החייל ותלינו בכניסה הראשית לבית תמונה של הרבי מליובאביץ'. האם מתקשה לדבר, היא מוקפת בחברות בשעה קשה זו. המצב בבית מאוד מתוח אבל כולנו מלאי אמונה ומתפללים לשלומו".

 

ראש המועצה האזורית מעלה יוסף (בה נמצא היישוב מצפה הילה), אבי קרמפה, הגיע גם הוא בצהריים אל בית המשפחה ואמר: "מאז החטיפה יצרה המועצה קשר עם המשפחה ומסייעת לה באמצעות המחלקות השונות בכל בעיה. ההורים מאופקים, מוקפים בחברים ובבני משפחה. קשה להם גם בגלל המקרה וגם מההמולה סביבם מצד הצבא, החברים והתקשורת".

 

מחכים עם התגובה הצבאית

 

בבית המשפחה שורר מתח רב ביממה האחרונה, מאז הגיעו הידיעות על חטיפת גלעד. בני המשפחה נאחזים בכל פיסת מידע, ומקווים שמישהו אי שם שומר על יקירם. אבל סימני החיים עדיין מעורפלים: הבוקר התקבל אות חיים ראשון מהחייל, שאינו ממקור ישראלי. בשיחת טלפון לסוכנות הידיעות הצרפתית הודיע גורם מטעם "ועדות ההתנגדות העממית", כי החייל מוחזק בחיים בידי אנשי הארגון. "חטפנו את החייל, מצבו טוב", הודיע המטלפן האלמוני, ולא מסר פרטים על מקום הימצאותו. מנגד, בהודעה רשמית הכחישו אנשי הארגון כי חטפו את החייל.

 

תגובה צבאית נרחבת לפעולה, שההכנות לה אושרו אמש בישיבה מיוחדת של הקבינט, מחכה לפי שעה, מחשש לשלומו של החייל. אתמול אמר הרמטכ"ל: "החמאס מעורב בפעולה הזאת מכף רגל ועד ראש - תרתי שמע". והבוקר, קצין בכיר, שדיבר בעילום שם עם סוכנות הידיעות הצרפתית וכלי-תקשורת זרים נוספים, שיגר איום מפורש: "אם החייל החטוף לא יחזור בחיים, ישראל תדאג שממשלת חמאס תפסיק להתקיים".

 

מאחורי המבצע עמד בעיקר ארגון "ועדות ההתנגדות", החזק באזור זה של דרום רצועת עזה. בעיתון הלונדוני "אל חיאת" דווח

 הבוקר כי מפקד הארגון, ג'מאל אבו סמהדנה, שנהרג לפני כשבועיים בתקיפה אווירית ישראלית, תיכנן את הפעולה באופן אישי. על פי הדיווח, פעילי הארגון החליטו ליישם את תוכניתו של אבו סמהדנה כנקמה על חיסולו ועל הריגתו של מפקד הזרוע הצבאית, עבד אל-קוקה.

 

בשטח נמשכים מאמצי המשלחת המצרית ליצור קשר עקיף עם חוטפי החייל. כבר אתמול דיווחו גורמים מטעם חמאס והארגונים השונים, כי החייל נפצע ומטופל, כך שיוכל לשמש קלף בעסקה עתידית לחילופי אסירים. דובר החמאס פנה לחוטפים במסיבת עיתונאים - בה נשא דברים גם בעברית - והפציר בהם לשמור על מצבו של החטוף, "אם אכן יש כזה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המכתב
צילום: אביהו שפירא
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
גלעד שליט
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: אביהו שפירא
בית המשפחה במצפה הילה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים