שתף קטע נבחר

נינטנדו ניצחה את אתר הפוקימון הישראלי

דניאל דובניקוב, שהחזיק ב-pokemon.co.il, העביר את הדומיין לרשות נינטנדו העולמית בעקבות דרישה של ענקית המשחקים היפנית

דניאל דובניקוב, בעל pokemon.co.il, חתם על טופס המאשר לאיגוד האינטרנט הישראלי להעביר את הדומיין לרשות נינטנדו העולמית. זאת, בעקבות התראה של ענקית המשחקים שדרשה מהישראלי את כתובת האינטרנט. האתר שהפעיל דובניקוב בכתובת אינו זמין עוד והקלדת הדומיין מפנה לאתר העולמי של נינטנדו.  

 

מוקדם יותר החודש דיווחנו כי עורכת דין ישראלית המייצגת את ענקית המשחקים היפנית פנתה למנהל אתר המעריצים הישראלי של מפלצות הכיס היפניות, ודרשה ממנו להעביר את הדומיין לבעלות החברה בהקדם האפשרי.

 

היא שלחה לו טופס המורה לאיגוד האינטרנט הישראלי להעביר את הזכויות בשם המתחם pokemon.co.il לנינטנדו, והזהירה כי תגובה שלילית תענה בתביעה משפטית.

 

דובניקוב פתח את האתר כאשר היה בן 13, ומדי יום גלשו אליו כ-4,000 מבקרים. האתר כלל פורומים, צ'טים, קטעי וידאו ואיזורי תוכן העוסקים במגוון ההיבטים של עולם על הפוקימונים.  

 

"חשוב לי שהנושא יעלה למודעות הציבורית", אמר אז דוניקוב ל-ynet, "מדובר בתאגיד ענק שרומס זכויות של אזרחים (מעריצים שתרמו רבות לתאגיד בבניית קהילה משגשגת ששימרה בארץ את כוחו של המותג פוקימון). נראה כי בנינטנדו לא שמחים לגלות שאתרים ישראלים צוברים כח על חשבון תוכניות שלהם". למרות זאת, דובניקוב העיד כי הוא מבין כי החוק אינו לצדו, וכי כל זכויות היוצרים על פוקימון שייכות לענקית המשחקים היפנית. 

 

"התקשרו אלי מאיגוד האינטרנט הישראלי ושאלו אם אני מאשר להעביר את הדומיין", אמר היום (ג') דובניקוב ל-ynet, "אמרתי להם שאני מסכים. אני לא כל כך כועס. הדומיין שייך להם ואם הם רוצים אותו, שייקחו. אני ממשיך הלאה ומתכוון להפעיל את האתר בדומיין אחר. אני רק לא רואה איך הצעד הזה תרם להם ומקווה שהם שהם יודעים מה הם עושים".

 

על אף הצעד האחרון, נינטנדו בינתיים מאפשרת לדובניקוב להמשיך להפעיל את הפורומים של האתר בדומיין החלופי pokemon.org.il, ולא דרשה ממנו את הדומיין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים