שתף קטע נבחר

"עברנו במחסומים עם אליהו, צה"ל לא חשד"

דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו עביר, מכחיש בשיחה עם ynet, כי אליהו אשרי מאיתמר נרצח ביום חטיפתו: "כשלא הפסקתם את המבצע בעזה, הבנו שלחייו של אשרי אין כל ערך אצלכם והוצאנו אותו להורג. החטיפה בוצעה בקלות, והחטוף הועבר במספר מחסומים של צה"ל". עוד איים: "נמשיך בחטיפות"

"לא הוצאנו להורג את החטוף אליהו אשרי ביום ראשון, כפי שמעריכים אצלכם בצה"ל. החלטנו להרוג אותו רק לאחר שראינו שצה"ל, אולמרט ופרץ לא לוקחים בחשבון את חייו של החייל הישראלי וממשיכים במתקפה על עזה למרות הקריאות שלנו להפסקתה" - כך אמר היום (ה') ל-ynet דובר וועדות ההתנגדות העממית, מוחמד עבד עאל, הידוע בכינוי אבו עביר. "כשהמתקפה לא פסקה, הבנו שלחייו של אשרי אין כל ערך אצל הישראלים והוצאנו אותו להורג", הוסיף. 

 

אבו עביר אמר כי "חטיפתו והוצאתו להורג של אליהו אשרי מוכיחה שמבחינתנו - תפישת הביטחון הישראלית היא נמר של

נייר, היא יותר פיקציה מאשר אמת, והוכחנו את זה בחטיפה שהתנהלה בצורה קלה מאוד וללא קשיים".

 

דובר הוועדות אמר כי חטיפתו ורציחתו של אשרי נעשו בתגובה לחיסול מנהיג הארגון, ג'מאל אבו סמהדנה, ולחיסולו של מפקד הזרוע הצבאית של ארגון, פלוגות צלאח א-דין, השייח עבד אל קוקה. "אנו מבטיחים שזה לא יהיה הניסיון האחרון שלנו", הצהיר אבו עביר. "מבצע 'זעם הפרשים' נמשך ותהיינה עוד חטיפות. אני מבטיח לאולמרט ולפרץ שבשעה שהם שופכים את דמם של הפלסטינים, הדרך היחידה שלנו לענות היא באמצעות פעולותינו - אנחנו נחטוף, נהרוג אתכם ונשרוף את האדמה מתחתיכם. אנחנו מבטיחים להטביע אתכם באווירה של אימה ופחד".

 

איך התנהלה החטיפה?

 

"כדי לא לפגוע בפעילות המבצעית של חוליות המוג'הידין שלנו, שגם כעת אורבות לחטוּף הבא בשטח, כל מה שאני יכול לומר זה שהחטיפה בוצעה בין שני מחסומים מרכזיים של צה"ל בגדה, וכי במהלך החטיפה עברו המוג'הידין עם החטוף במספר מחסומים. עובדה זו מעידה שחשפנו לעיני כל את השקר על העוצמה והתפישה הביטחונית הישראלית.

 


אבו עביר מציג את תעודת הזהות של אשרי (צילום: איי.אף.פי)

 

"החטיפה התנהלה בצורה קלה והחטוף היה אצלנו בחיים במשך יומיים. לפני שהוצאנו את ההודעה על חטיפתו וגם אחרי כן, לא הצליחה המערכת הביטחונית הישראלית המהוללת לפענח מיהו החטוף. כמובן שזה רק מעודד אותנו להמשיך בג'יהאד המבורך הזה ואנו מבטיחים עוד ועוד חטיפות בתקופה הקרובה.

"מבצע 'זעם הפרשים' יהפוך את חיי הישראלים לגיהינום. החיילים והמתנחלים ימצאו אותנו בכל מקום, נצא אליהם מתחת לאדמה ומעל לאדמה. נבוא ונתקוף אותם מכל כיוון. פלוגות צלאח א-דין משלימות את ההכנות למבצע הגדול הבא, ונוציא להורג ונחטוף עוד ציונים".

 

אבל הוצאתו להורג של החטוף לא מיטיבה עם תדמיתכם בעולם, ולא מסייעת להפסקת התקפת צה"ל ברצועה?

 

"אנו הוצאנו להורג אדם ששייך לקטגוריה של אנשים שגוזלת אדמה פלסטינית, הורגת ופוגעת באופן יומיומי באזרחים

 פלסטינים. מה שלא אנושי זה שהוצאתם להורג את ילדינו ונשינו בדם קר. הדם הציוני לא יקר יותר מדמם של ילדינו, של נשותינו ושל הלוחמים שלנו.

 

"אנו פועלים על פי העיקרון של עין תחת עין ושן תחת שן. הישות הציונית היא זו שהתחילה בהוצאות להורג ובחיסולים, וחלק מן ההוצאות להורג של לוחמינו התבצעו לעיני המצלמות. לכן אני לא מבין על איזה עולם ועל איזה דעת קהל מדברים. לאותו עולם שמסתכל על דם הפלסטינים נשפך ויושב בשקט אנו אומרים שמול כל דמעה בעין פלסטינית תהיינה הרבה דמעות של הישראלים. לא נתחשב בשום דעת קהל ובשום דבר אחר כל עוד דמנו נשפך.

 

בפנייה לישראלים ולמשפחתו של החייל החטוף שלח אבו עביר מסר לצה"ל ולמנהיגים בישראל: "ההתנהגות הישראלית בימים האחרונים מסכנת את חייו של החייל. ראו הוזהרתם".

 

יש לציין כי דבריו של אבו עביר עומדים בניגוד לדברי אלוף פיקוד מרכז, יאיר נווה, שאמר כי "חטיפתו של אליהו אשרי בוצעה ביום ראשון בערב, כשהוא היה בדרכו מהגבעה הצרפתית בירושלים לכיוון הישוב עפרה. הוא נרצח בסמוך לחטיפה ונקבר ברמאללה. הירי בוצע מטווח קצר ומאקדח". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשרי. נורה בראשו
צילום: איי אף פי
אבו עביר. מאיים
צילום: איי אף פי
מומלצים