שתף קטע נבחר

הפגנה מול בית רה"מ: להחליף שבויים עם חמאס

כ-300 מפגינים מתנועת "יש גבול" התכנסו מול מעון ראש הממשלה בירושלים וקראו לנהל משא ומתן עם ממשלת החמאס על החזרת החייל החטוף גלעד שליט תמורת שחרור אסירים. לדבריהם, החייל והאסירים הם שבויים. אחת המפגינות: חיי החייל קדושים אך כניסה לעזה תעלה בחיים נוספים

כמה מאות בני אדם הפגינו אמש (שבת) נגד פעילות צה"ל בעזה, בכיכר פריז בירושלים מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. המפגינים ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה על מנת לצעוד לעבר כיכר ציון, דבר שחורג מהאישור שניתן להפגנה, והשוטרים הצליחו לבלום אותם.

 

כ-300 בני אדם הגיעו להפגנה שארגנה תנועת "יש גבול" בקריאה לנהל משא ומתן  עם החמאס על חילופי שבויים. בתנועה רואים את החייל החטוף רב"ט גלעד שליט ואת האסירים הפלסטינים המוחזקים בישראל כשבויים, וסבורים שעל ישראל לשבת לשולחן הדיונים עם ממשלת החמאס הנבחרת ולדון בהחזרתו של החייל החטוף תמורת שחרור אסירים.


המפגינים. קוראים למו"מ עם חמאס (צילום: גיל יוחנן)

 

המפגינים נושאים שלטים בהם נכתב: "חילופי שבויים עכשיו", "עצור, פשעי מלחמה לפניך" ו"דברו עם החמאס, אל תחסלו ואל תעצרו מנהיגות נבחרת". המפגינים גם קוראים "פרץ, פרץ, שר המלחמה, צאו מהשטחים פרקו את החומה" ו-"פרץ, פרץ שר הביטחון! כמה ילדים הרגת היום?". 

  

דובר "יש גבול", ישי מנוחין, אמר ל-ynet: "אנחנו במצב של אלימות נגד אזרחים משני הצדדים. יש לנו קריאה חד משמעית משני הצדדים להפסיק את האלימות". מנוחין הוסיף כי "פגיעה מכוונת באזרחים היא פשע מלחמה" ואחת המפגינות הצטרפה לדבריו ואמרה ל-ynet:"אני לא תומכת בכיבוש, לכן אני כאן ואני בטח לא תומכת בהפצצות האכזריות של צה"ל".

 

"כניסה לעזה תגרור קורבנות נוספים"

 

אביב סלע, סרבן גיוס בן 19, דיבר בפני המפגינים וסיפר כי ביקר את משפחת רלייה מעזה, ששבעה מחבריה נהרגו בפיצוץ בחוף עזה. "הפתרון הצבאי הוא לא הפתרון!", קרא סלע לקול תשואות המפגינים.

 

ח"כ דב חנין מחד"ש אמר במהלך ההפגנה: "אני מבקש להחזיר אותו (גלעד שליט) בשלום. הדרך להחזיר אותו בשלום היא לא להתחיל מלחמת פדיון שבויים שמסכנת את כולנו. צריך למנוע סבל נוסף מהישראלים ומהפלסטינים כדי למנוע את ההפגנה של עוד שבוע, שבועיים ועוד שלושה שבועות על האסונות הבאים".  


אחד המפגינים אוחז בשלט המופנה לשר הביטחון (צילום: גיל יוחנן)

 

יפעת, בת 37 מירושלים הגיעה להפגנה יחד עם קרוב משפחה וסיפרה כי היא מכירה את המצב מקרוב. "אח שלי, משה, נהרג בפעולה דומה ב-1975. זו גם הייתה פעולה של הפגנת כוח וזה לא יהפוך אותי לאדם נוקם אלא למי שמבין כמה המחיר יקר", אמרה יפעת. לדבריה, "אין טעם לכניסה לעזה, זה במסווה של העובדה שחייו של כל חייל קדושים, אבל חייהם של אזרחים וחיילים קדושים נוספים יוקרבו למען מטרה זו".

 

אלעד ציון, בן 21 מתל אביב, אמר ל-ynet בעודו מביט במודעת האבל על הירצחו של אליהו אשרי, שנתלתה סמוך לבית ראש הממשלה: "זה באמת מעלה המון שאלות. אני מרגיש שאני כאן כדי שלא יהיו עוד משפחות שיתאבלו על רצח".

 

הוא הוסיף כי "חייו של אליהו אשרי נקטעו בגלל סכסוך, שלצערי חלק מהפעולות של המשפחה היה ללבות את הסכסוך, אבל עם זאת יש לי המון אמפתיה אליהם".


פורסם לראשונה 01/07/2006 21:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ההפגנה מול מעון ראש הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים