שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מה מציעות הרשתות הסלולריות לנוער ולצעירים?

  לקראת החופש הגדול ועונת הקיץ, סקרנו עבורכם את הצעות המובילות של רשתות הסלולר לקהל הצעירים. כל המסלולים וההטבות השונות, בכתבה המלאה

  עד לפני כמה שנים קשה היה להאמין כי ילדים יחזיקו במכשיר סלולרי כבר בגיל שש. אך לצערנו, בשנים האחרונות אנו רואים עוד ועוד ילדים עם טלפונים סלולריים כאילו מדובר בפריט חובה לבית הספר. המפעילים הסלולריים מנסים לקרוץ לצעירים. עבורם, מדובר בקהל יעד גדול ומכניס. סיבה נוספת לעניין הוא הסיכוי כי הלקוחות הצעירים יגלו נאמנות וימשיכו עם החברה לאורך שנים - גם בתקופת הבגרות, השירות הצבאי והלימודים האקדמאים.

   

  לאחר שבדקנו את הדילים המוצעים לסטודנטים, החלטנו לסקור את המסלולים של חברות הסלולר לצעירים, לרגל הקיץ והחופש הגדול.

   

  ההצעה של פלאפון - רשת Esc

   

  מאז שנת 2003 חברת פלאפון פונה לקהל הצעירים (צעירים-חיילים-סטודנטים) באמצעות

  המותג Esc. החברה מציעה ללקוחות הצעירים, מגיל 6 עד גיל 30, שלושה מסלולים, כאשר כולם זהים בתעריף לדקת שיחה, אך שונים בהטבות הניתנות.

   

  המסלול הראשון, "SMS חופשי", מאפשר שליחת הודעות SMS בתוך הרשת ללא תשלום. המסלול השני "Esc סופ"ש" מציע תעריף מיוחד של 29 אג' לדקה לשיחות בסופי שבוע (עד 1,000 דקות) - החל מחמישי בערב עד יום ראשון בבוקר. המסלול השלישי "ESC חברים" מציע תעריף של 29 אגורות לדקת זמן אוויר לשלושה יעדים נבחרים.

   

  כל המסלולים מחויבים בדמי מנוי חודשיים של 12.90 שקלים, אם רכשתם או שדרגתם מכשיר במעמד המעבר לאחד המסלולים. אלה הבוחרים לעבור לאחד המסלולים ללא רכישה או שדרוג מכשיר ייאלצו לשלם דמי מנוי גבוהים יותר בסך 17.90 שקלים. 

   

  עלות דקת שיחה רגילה בכל המסלולים היא 49 אגורות לכל הרשתות (מחיר קבוע). עלות

  שליחת SMS נקבעה ל-29 אגורות ליעדי פלאפון ו-39 אג' לרשתות אחרות.

   

  חשוב לציין, כי פלאפון מחייבת חיוב מלא בכל המסלולים האלה עבור הדקה הראשונה בכל שיחה - כלומר, גם אם דיברתם 14 שניות שיחה, תשלמו על דקה מלאה (לא מומלץ בכלל למי שמדבר הרבה שיחות קצרות).

   

  ההצעה של רשת סלקום

   

  חברת סלקום מציעה ללקוחות הצעירים ארבעה מסלולים שונים. חשוב לציין, כי החברה מגדירה כל אדם מתחת לגיל 30 כ-"לקוח צעיר", הזכאי למסלולים ולהטבות המוצעים לצעירים.

   

  המסלול הראשון, "משתלם לדבר ב-0", מציע תעריף של 55 אגורות לכל הרשתות ו-45 אגורות עבור הודעת SMS.

   

  הלקוח רשאי לבחור במסגרת המסלול הטבה חודשית אחת מתוך ההטבות המוצעות: 200 דקות אל המשפחה, 200 הודעות SMS חינם, 200 דקות עבור יעד נבחר או 200 דקות בלילה או בסוף שבוע (לא כולל תשלום קישוריות בשיחה לרשתות אחרות). התשלום החודשי עבור המסלול עומד על 12.90 שקלים (חיוב מלא על כל הדקה הראשונה).

   

  המסלול השני, "אני והחבר'ה", מיועד ללקוחות אשר מדברים ליעדים נבחרים. המסלול מציע תעריף של 63 אגורות לכל הרשתות ותעריף של 33 אגורות (FIX) לחמישה יעדים נבחרים בכל הרשתות - תמורת דמי מנוי של 9.90 שקלים.

   

  המסלול השלישי "לצעירים משתלם לדבר" הוא מסלול המציע תעריף של 49 אגורות לכל הרשתות לדקת השיחה הראשונה בכל שיחה וכל דקת שיחה מעבר לדקה הראשונה - 39 אגורות לדקה לכל הרשתות. כמו כן, גם במסלול זה, המיועד לאלה הנוטים לדבר שיחות ארוכות, דמי המנוי 9.90 שקלים.

   

  המסלול הרביעי המוצע לצעירים הוא מבין החדשניים בישראל: מסלול "שיחה מכניסה לצעירים", מזכה את הלקוח בזמן אוויר על השיחות הנכנסות שלו - המשמעות היא שהוא מרוויח על כל דקת שיחה נכנסת. המסלול מציע תעריף של 49 אג' לכל הרשתות והחזר של חמש אגורות על כל דקת שיחה נכנסת (עד 100 שקלים זיכוי בכל חודש). המסלול כרוך בדמי מנוי בסך 12.90 שקלים.

   

  חשוב לציין כי בכל המסלולים תעריף שליחת הודעת SMS עומד על 45 אגורות ובוכולם מתבצע חיוב מלא (60 שניות מינימום) של הדקה הראשונה בכל שיחה, בדומה לחברת פלאפון. סלקום מציעה מסלולים נוספים שלא בהכרח יועדו לצעירים, אך מציעים תעריפים סטנדרטיים יותר.

   

  ההצעה של פרטנר - רשת orange

   

  רשת orange מציעה ללקוחות הצעירים שלה (עד גיל 18) מסלול מרכזי, בשיטת חיוב הדקה הראשונה - דקה שניה. מסלול orange bu החדש מציע תעריף של 49 אגורות לכל הרשתות לדקה הראשונה בכל שיחה ותעריף של 42 אגורות לכל הרשתות לדקה השנייה ואילך בכל שיחה.

   

  חשוב להדגיש כי גם פה קיים חיוב מלא (60 שניות) על הדקה הראשונה בכל שיחה. גובה דמי המנוי במסלול זה הוא 9.90 שקלים ואילו תעריף שליחת הודעת SMS-MMS עומד על 29 אגורות לכל הרשתות.

   

  סיכום

   

  פלאפון-Esc מציעה שלושה מסלולים לשלוש קבוצות שימוש מרכזיות - אלה ששולחים הרבה הודעות, אלה שמדברים הרבה ליעדים נבחרים ואלו שנוטים לדבר הרבה בסופי שבוע. פלאפון בכך פונה למגוון רחב של צעירים, בעלי אופי שימוש שונה - למרות שהיא מציעה תעריף אחיד לכל מסלולי הצעירים, בלי הרבה חוכמות.

   

  סלקום מציעה מגוון רחב של מסלולים לצעירים - מסלול עם הטבה לבחירה, מסלול עם תעריף FIX ליעדים נבחרים, מסלול דקה ראשונה - דקה שנייה (בדומה ל-orange) ואפילו מסלול המאפשר ללקוח ליהנות מהחזר כספי על כל דקת שיחה נכנסת. לא בטוח עד כמה מסלול "שיחה מכניסה" הוא אטרקטיבי, במיוחד בשל העובדה שזו ההטבה היחידה והמרכזית במסלול זה.

   

  orange לעומת זאת, לא מציעה כרגע אטקרציה תמחורית לצעירים. היא מציעה מסלול מרכזי אחד ולא מותירה הרבה ברירות בפני הלקוח. העובדה המצערת עוד יותר, שמתחרתה מציעה מסלול דומה, בתנאים משופרים. בשורה התחתונה, היא מציעה את התעריף הזול ביותר בשליחת SMS, למרות שאצל המתחרות לא תדרשו להתפשר: תוכלו תמיד לרכוש חבילות הוזלה SMS או ליהנות מהטבה בשליחת הודעות במסגרת המסלולים השונים.

   

  אם לא תמצאו את תוכניות הדקה הראשונה - הדקה השניה רלוונטיות עבורכם, פלאפון תהיה הרבה יותר רלוונטית עבורכם הצעירים. כרגע, ההצעה של Esc היא האטרקטיבית והעניינית ביותר לצעירים וכוללת מגוון אפשרויות בהתאם דפוסי השימוש השונים של הצעירים. למרות זאת, אם יש לכם חמישה חברים המנויים ברשתות שונות, שאיתם נוהגים לדבר בקביעות, אולי סלקום תוכל להציע לכם מסלול אטרקטיבי קצת יותר.

   

  ידיעות וכתבות נוספות בנושאי סלולר מתפרסמות באתר pocket.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואול/פוטוס
  מה משתלם ומה פחות
  צילום: ויז'ואול/פוטוס
  pocket.co.il
  מומלצים