שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סוף לזיהום: רידינג עברה לגז טבעי
  תחנת הכוח בצפון ת"א עברה לשימוש בגז טבעי אחרי שנים של מאבק מצד ארגוני הסביבה והתושבים. בן אליעזר: נושא הגז הטבעי הוא אחד היעדים המרכזיים העומדים בפני משרד התשתיות

  אחרי שנים של מאבק מצד הארגונים הירוקים, יכולים היום תושבי תל אביב לנשום לרווחה - תחנת הכח רידינג בצפון העיר עברה לעבוד בגז טבעי. בטקס חגיגי שהתקיים לפני שעה קלה בתחנה, הופסקה לחלוטין הפעלתה במזוט המזהם והתחנה עברה לשימוש בגז.

   

  תחנת הכוח רידינג הייתה אמורה לעבור בתחילת 2006 לשימוש בגז טבעי, לאחר שנכנס לתוקף צו רשמי של המשרד להגנת הסביבה, המחייב את חברת החשמל להפסיק את הפעלת תחנת הכוח במזוט. ואולם, בגלל תקלות בהקמת המערכת להולכת הגז הטבעי וחילוקי דעות בין חברת החשמל לנתיבי גז, המשיכה התחנה לפעול באמצעות מזוט.

   

  בסוף חודש ינואר השנה עתרו עמותת אדם טבע ודין ויו"ר מפלגת הירוקים פאר ויסנר לבג"ץ נגד השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא, בבבקשה להוצאת צו ביניים שימנע ממנו להאריך את השימוש במזוט בתחנת רידינג ולמתן צו על תנאי.

   

  חודש אחר כך הורה השר עזרא להפסיק את עבודת התחנה כל עוד היא מופעלת במזוט. ואכן פעילות רידינג הושבתה למשך כשלושה חודשים.

   

  לאחר הפסקות החשמל החמורות שהתרחשו בראשית יוני, חזר בו עזרא והורה להפעיל אותה שוב במזוט. עזרא נעתר לבקשת משרד התשתיות וחברת החשמל לאפשר להמשיך להפעיל יחידה אחת מתחנת רידינג במזוט עד היום, בעוד השנייה תושבת מיידית לצורך ההכנה לשימוש בגז. מהיום כאמור פועלת רידינג בגז טבעי בלבד.

   

  שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, אמר היום בטקס כי מדובר באירוע חשוב מסוגו המהווה נקודת ציון משמעותית בדרכה של חברת החשמל ושל משק החשמל בישראל להשלמת המהפך של ייצור חשמל באמצעות הגז הטבעי. לדבריו, נושא הגז הטבעי הוא אחד היעדים המרכזיים העומדים בפני משרד התשתיות, ועם כניסתו לתפקיד החדש-ישן, יש בכוונתו לפתח ולהוביל נושא זה.

   

  יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, שלמה רוטמן, אמר כי הפעלתה של רדינג בגז הטבעי היא חלק מתוכניות הפיתוח של החברה לגיוון סל הדלקים. לדבריו, חברת החשמל שואפת להגיע למשק חשמל שנשען על כ-50% ייצור באמצעות גז טבעי ודלקים ירוקים נוספים וכ-50% ייצור חשמל באמצעות פחם. מנכ"ל חברת החשמל אורי בן-נון אמר כי אפשר יהיה לברך בקרוב גם על הגעת הגז צפונה, לתחנת הכח חגית.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רידניג. הפסיקה לזהם
  צילום: יולס רונן
  צילום: יוסי וייס
  רוטמן, עזרא, בן אליעזר ובן נון בטקס
  צילום: יוסי וייס
  מומלצים