שתף קטע נבחר

"גלעד ייפגע? חוטפיו ישלמו מחיר שטרם נראה"

כך מאיים שר הפנים, רוני בר-און, שעות לפני תום האולטימטום שהציבו חוטפיו של גלעד שליט. השר בוים: "לפעול על-פי תורת ז'בוטינסקי - על לחץ להגיב בלחץ" . אבי החטוף: "שהמדינה לא תשיב את כושר ההרתעה שאבד על גבו של בני". הערב: ראש הממשלה מעדכן את שריו וראשי הסיעות בהתפתחויות ברצועה

"החוטפים ישלמו מחיר שעוד לא שולם אם הם יפגעו בחייל", כך אמר הערב (יום ב') ל-ynet שר הפנים רוני בר-און, שעות לפני שפוקע האולטימטום שהציבו החוטפים של רב"ט גלעד שליט.

 

ובמצפה הילה קיבלו בני משפחתו של החייל החטוף את הודעת שלושת הפלגים החוטפים, לפיה יודיעו מחר ב-6:00 מה בכוונתם לעשות, אך סירבו להגיב. בני המשפחה מסתגרים בביתם ודאגה רבה ניכרת בקרב הקרובים והחברים הנמצאים במקום.

 

מאז שעות אחר הצהריים משוחח ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם שרים בממשלתו ועם ראשי הסיעות היהודיות בכנסת. אולמרט מעדכן אותם בהחלטתו שלא להיכנע לאולטימטום של חוטפי החייל רב"ט גלעד שליט. כמו כן הוא מעדכן אותם במצב ברצועת עזה ובהתפתחויות הצפויות במבצע "גשמי קיץ".

 

ראש הממשלה נועד עם אישים תחילה בלשכתו בכנסת ומאוחר יותר בלשכת ראש הממשלה הסמוכה בירושלים. כמו כן נועד עם שרים בכירים וביניהם שאול מופז, אבי דיכטר, שמעון פרס, בנימין בן אליעזר, רפי איתן, אלי ישי, רוני בר-און, מאיר שטרית ואביגדור יצחקי. לאחר מכן נועד אולמרט עם בנימין נתניהו בכנסת בשעות אחר הצהריים ועידכן אותו בהשתלשלות האירועים. לאחר מכן זימן את ראשי הסיעות האחרים ובהם אביגדור ליברמן, יוסי ביילין, אברהם רביץ ומשה גפני.

 


אולמרט הערב בכנסת. מעדכן (צילום: גיל יוחנן)

 

שר הפנים, רוני בר-און, ביקש להדגיש בשיחה עם ynet: "אין כל קשר בין המקרה הזה למקרי העבר. פה מדובר בחטיפת חייל בתוך תחומי מדינת ישראל על ידי חוליית טרור אשר יצאה מעזה. תפיסת העולם של הממשלה הזאת שהיא לא תיכנע לסחטנות. עשינו את כל מה שניתן וראוי לעשות בנסיבות העניין. למרות הלחץ הצבאי והמדיני הנמשך, התוצאות הן מאוד ברורות: אין עם מי לדבר".

 

"אנחנו ודאי לא נדבר איתם", אמר בר-און, "צריך לזכור שאנחנו עזבנו את עזה והם יצאו משם כדי לפגוע בנו ולחטוף חייל. לא יעלה על הדעת שננהל משא ומתן בנסיבות אלה ואין שום קשר למקרים שהיו בעבר".

 

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר הערב ל-ynet כי "אם החוטפים יפגעו בשערה משערות ראשו של גלעד החטוף – דמם בראשם". הוא ציין כי בשלב זה עדיפה השתיקה בעניין הפעולות הצפויות של ישראל ברצועת עזה וכי מוקדם כעת לדבר על השתלשלות האירועים. "יש החלטות לממשלה ויש לבצען ובראשן כרגע שחרור החייל החטוף", אמר.

 

ולעומתו, אמר שר הקליטה, זאב בוים, שיש לפעול במקרה חטיפה על פי תורת ז'בוטינסקי: "על לחץ יש להגיב בלחץ, כדי שלא נילחץ", אמר. השר בוים הוסיף שישראל צריכה לפעול בנחישות מול הטרור הבא מעזה. עם זאת, לדבריו, יש להימנע מהסתבכות מחודשת בבוץ העזתי. "יש לפעול נקודתית ולצאת. אין לנו מה לעשות שם".

 

אבי החטוף: "הרתעה? לא על גב בני"

 

אביו של החטוף, נועם שליט, התראיין אחר הצהריים לרפי רשף בערוץ 10 ואמר כי "זה נראה לי הזוי להגיד שמדינת ישראל תוכל להשיב את כושר ההרתעה שלה על גבו של בני גלעד, נראה לי הזוי לחלוטין". האב אמר את הדברים בתגובה לדברי השר מאיר שטרית.

 

לדברי אבי החטוף, "השר אמר שמדינת ישראל חייבת להשיב את כוח ההרתעה שלה לאחר פרשיית האזרח טננבוים. אז רציתי להגיד שמדינת ישראל לא תוכל להשיב את כושר ההרתעה שלה לצערי על גבו של החייל גלעד שליט מפני שגבו לא רחב כל כך ואם היתה רוצה להשיב את כושר ההרתעה שלה היתה צריכה לעשות את זה, לעניות דעתי, לפני התקרית כאשר היו כל מיני התרעות על מנהרות ושם היה מקום להשיב את כושר ההרתעה". 

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
בר-און. אין עם מי לדבר
צילום: אתר הכנסת
צילום : דוברות התמ"ת
ישי. מזהיר
צילום : דוברות התמ"ת
צילום: אמיר כהן
בוים. על לחץ להגיב בלחץ
צילום: אמיר כהן
צילום: חגי אהרון
נועם שליט. בלי הרתעה על הגב שלנו
צילום: חגי אהרון
מומלצים